• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Sieviete bez maskas saļimusiKā jūs te uzdrošināties nākt bez maskas! Foto no: inform.kz

Ļaudis bez maskām pielīdzināti «spitālīgajiem»

Pamazām palēnām un it kā nejauši Latvijā atgriežas viduslaiku ieradumi. Kārtējais solis: Krišjāņa Artura Kariņa valdība ir noteikusi “spitālīgo” kategoriju – šos cilvēkus no šodienas ir aizliegts ne tikai apkalpot, bet pat ielaist publiskās iekštelpās.

Dzintars Zaļūksnis  

Atšķirībā no viduslaiku lepras slimniekiem mūsdienu spitālīgie nepavisam nesirgst ar šausmīgu slimību – viņu kaite ir no valdības atšķirīgs viedoklis. Proti, no 19. novembra publiskās iekštelpās netiek ielaisti ļaudis bez sejas maskām, precīzāk, “mutes un deguna atveres aizsegiem”. Bet pakalpojumu sniedzējiem, piedraudot ar administratīvo atbildību un tūkstošos eiro mērāmiem naudas sodiem, ir aizliegts bezmaskotos apkalpot.

Tā ierakstīts valdības pieņemtajos grozījumos Ministru kabineta noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai

Veselības ministrija esot ārkārtīgi satraukusies par to, ka “daži cilvēki joprojām neizmanto vai neatbilstoši izmanto maskas, piemēram, tirdzniecības centros”, tādejādi apdraudot sevi un apkārtējos. Tāpēc ministrijas ieteiktie grozījumi paģēr, lai pasākuma rīkotājs, saimniecisko pakalpojumu sniedzējs vai publisko iekštelpu īpašnieks neielaistos nekādās darīšanās ar tādiem ļautiņiem, kas neizmanto maskas vai izmanto tās nepienācīgā veidā (jaunākie kovidpētījumi rādot, ka lielākā daļa no viņiem esot sociopāti – un tie, kā zināms, ir potenciāli maniaki un – pasarg Die’s! – sērijveida burlakas).

Ja tāds spitālīgais tomēr iekļūs telpā, pakalpojumu sniedzējam nav brīv viņu apkalpot. Kādiem līdzekļiem šī “neielaišana” un “neapkalpošana” notiks, valdība nav precizējusi. Skaidrs, ka tas netiks darīts ar plakātiņiem “Aizliegts V”, “Luct zvant, ja uz klopī nelaiš iekša” un tamlīdzīgi.

Viss ir augstākajā mērā nopietni, un atliek tikai cerēt, ka nobaidītie pakalpojumu sniedzēji iztiks bez fiziskas vardarbības.

Jā, un vēl kas: mājas karantīna jeb, liekulīgi izsakoties, pašizolācija tagad ir jāievēro ikvienai ar “Covid-19” saslimuša cilvēka kontaktpersonai – neatkarīgi no tā, vai to ir noteicis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), ģimenes ārsts vai “darba vietas atbildīgā persona”. Turpmāk, ja SPKC konstatēs, ka inficēta (precīzāk laikam gan jāsaka: kovidpozītīva testa piemeklēta) persona apmeklējusi kolektīvu (pirmsskolas izglītības iestādi, izglītības iestādi vai darba kolektīvu), epidemiologs par to informēs konkrētās iestādes vadību. Un tai būs jārīkojas. Dziedi vai raudi, bet jārīkojas!

Neviens spitālīgais nedrīkst palikt bez pienācīgiem ierobežojumiem! Štrunts par to, ka kovidtestu uzticamība nav diezin cik augsta un vispār par jauno koronavīrusu nekas īsti skaidri nav zināms.

K.A.Kariņš un viņa kolēgas uzskata, ka labāk sabojāt dzīvi simt veselajiem nekā palaist sabiedrībā kaut vienu kovidpozitīvo –, lai arī bez simptomiem.

1 Komentāri


 1. Aigars
  2020-11-19

  Diemžēl tāds ir šīs ''Plān-dēmijas'' plāns , ko īsteno , lai pakļautu un iebiedētu LV iedzīvotājus .

Tavs komentārs par rakstu: