• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kazjmins un Krištaļs Latvijas žurnālistu ielenkumā.Latvijas žurnālistu ielenkumā. Centrā: Jevgeņijs Kazjmins (no kreisās) un Valērijs Krištaļs. Foto: Evija Trifanova/LETA

«Liepājas metalurgu» izūtrupēs, bet «KVV» esot «slavena» reideru grupa

Ir sākusies kādreiz Latvijas lielākā ražojošā uzņēmuma – "KVV Liepājas metalurgs" – piederošu vairāku nekustamo īpašumu elektroniskā labprātīgā izsole. Izsolēs kopējā nekustamo īpašumu sākumcena noteikta 2,156 miljoni eiro un tā notiek bankas "Citadele" labā.

Valsts kase un Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA "FeLM" ir noslēguši līgumu par valsts prasījuma pret AS "KVV Liepājas metalurgs" cedēšanu. Cesijas līgums paredz, ka "FeLM" pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu (vairāk nekā 60 miljonus latu!) atgūšanu. PA līdz 1. jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar "KVV Liepājas metalurgam" izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu "atgūtu pārskatāmā nākotnē".

Tikmēr daži Ukrainas plašsaziņas līdzekļi apgalvo, ka "Ukrainas Drošības dienests par separātisma finansēšanu arestējis Jevgeņiju Kazjminu (Евгений Казьмин) – Krimas "KVV-Grupp" (КВВ групп) īpašnieku. Šis separātiskais grupējums mēģināja sagrābt rūpnīcu "ATEK" un iznīcināt brīvprātīgo remontbāzi (..) un pulka "Azov" (Азов) mācību treniņu bāzi."

Kazjmins kopā ar savu partneri Valēriju Krištaļu (Валерий Кришталь) "pēc Krimas okupācijas turpināja biznesu Ukrainā. Viņu uzņēmums cita starpā nodarbojās ar metāllūžņu eksportu no Ukrainas uz Rietumiem" (sīkāk par to šeit).

Bet Ukrainas portāls segodnya.org.ua izplata pat vēl skarbāku versiju. Proti, pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas vietējie reideri un finanšu krāpnieki savu darbību esot pārcēluši uz Ukrainas kontinentālo teritoriju. "KVV" grupas uzņēmumi un personīgi to īpašnieki Krištaļs un Kazjmins esot piedalījušies reideru uzbrukumos lieliem mašīnbūves uzņēmumiem – "Антонов" [Antonov], "Буревестник" [Bureverstņik], "Чезар" [Čezar] un "АТЕК". Kopš 2009. gada (!) "KVV grupa" Ukrainas teritorijā esot izveidojusi sazarotu "konvertācijas centru" tīklu, kurā esot "atmazgāti" un joprojām tiekot "mazgāti" miljoni valsts kasei nesamaksātu grivnu. (Raksta oriģināls atrodams šeit). Ja šajā vēstījumā ir kaut daļa patiesības, tad interesanti, vai Latvijas Drošības policijai (DP), kas starp diviem pretendentiem uz "Liepājas metalurgu" ieteica tieši "KVV", arī bija pieejama šī informācija? Ja nebija, tad atļausiet šaubīties par drošības dienestu sniegto atzinumu kvalitāti.  Nerunājot nemaz par investora oficiālā meklētāja "Prudentia" interesi un kompetenci.

Tavs komentārs par rakstu: