• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kadrs no filmas "Kin-dza-dza!"Ja gribat būt atkal cilvēki, skrieniet, sapotējieties! Kadrs no filmas "Kin-dza-dza!"

Līgo vakara segregācija

Krišjāņa Artura Kariņa valdība, kurai 13. Saeimas rukši ir atdevuši visu varu, pilnā sparā nodarbojas ar sabiedrības izglītošanu. Ar Kultūras ministrijas spēkiem iemācījusi cilvēkiem, kas ir aparteīds (šeit), tagad K.A.Kariņa varza attīsta projektu segregācija*.   

Dzintars Zaļūksnis

Brīdis, lai veiktu šo sociālo eksperimentu, ir vairāk nekā piemērots: 22. jūnijā valdība ir lēmusi, ka segregācija sāksies jau 23. jūnijā, t.i., tā būs spēkā latvietim svarīgajos (daudziem – vissvarīgākajos) svētkos.

kovidpanikas laikos pieņemts, motivējot ar to, ka “uzlabojusies epidemioloģiskā situācija” (patiesībā – dabisku faktoru, vasaras un saules ietekmē krietni sarukuši lielā mērā no griestiem grābtie cipariņi, kas K.A.Kariņa asiņuzatoru brigādei likti Satversmes un Bībeles vietā), šī brigāde ir lēmusi sabiedrību iejūgt ratos – paklausīgākos vienkārši likt ilksīs, bet spītīgākajiem mutē sabāzt laužņus.

Tiesa, cilvēkam vienmēr atliek iespēja palikt cilvēkam un par valdības utīm neuztraukties. Bet vai daudzi no mums ir gatavi vienkārši svinēt svētkus, ignorējot gan K.A.Kariņu, gan valsts galveno filologu Egilu Levitu, gan visus pārējos siles rukšus?  

Valdība teorētiski – es uzsveru teorētiski – ir sadalījusi sabiedrību trijās grupās – zaļajā (visdrošākajā), dzeltenajā (vidējā) un sarkanajā (nedrošajā). Skaidrs, ka policijas un (iespējams) armijas visiem nepietiks, tāpēc labieši cer: zaļie un dzeltenie darīs visu, lai sarkanie nevarētu ne tikai svinēt un priecāties, bet pat normāli dzīvot. Ideālā gadījumā katram sarkanajam būtu jāilgojas iegūt tiesības uzvilkt dzeltenas vai zaļas biksas un līdz ar to iekļauties sabiedrības paklausīgajā daļā.           

Zaļie, proti, ir tie, kuri vakcinējušies pret “Covid-19” vai to nule pārslimojuši un savu īpašo vērtību var pierādīt ar “Covid-19” sertifikātu. Labieši viltīgi sola, ka zaļajiem gan privātos, gan publiskos pasākumos dalībnieku skaita ierobežojumi nepastāvēšot.

Dzeltenajā līmenī zaļos – tātad viskvalitatīvākos – cilvēkus atšķaidīs ar tiem, kas šajā balagānā gatavi iesaistīties, veicot regulārus “Covid-19” testus, kuri, kā runā, no 1. augusta būšot jāapmaksā pašiem dzeltenajiem (provizoriskā cena – 40 EUR par vienu apliecinājumu). Bet svarīgākais ir tas, ka zaļie savā pulciņā dzeltenos var arī nepieņemt, saglabājot savu rases tīrību. Jo dzeltenajiem ir noteikti ierobežojumi – viņi gan privātos, gan publiskos pasākumos drīkstēs pulcēties telpās līdz 500 cilvēkiem, ārpus telpām – līdz 1000 cilvēkiem. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nebūšot jāveic. Pagaidām.

Nu, un skaidrs, ka nedz tīrasiņu zaļie, nedz mazliet draņķasiņu dzeltenie, pēc valdības ieceres, negribēs nekādas darīšanas ar šausmasiņu sarkanajiem, kuri ne tikai nav vakcinēti, bet nevēlas arī kļūt par bezmaksas klauniem, veicot neprecīzos kovidtestus.

Sarkanie pulcēties varēšot telpās vien līdz 20 cilvēkiem, ārpus telpām – līdz 50 cilvēkiem, neievērojot mājsaimniecību principu (kuru, būsim nu godīgi, tāpat nav iespējams izkontrolēt). Bet svarīgākais še ir kas cits: ja zaļo un dzelteno bariņā būs iemaldījies kaut viens sarkanais, viņš šajā bariņā ienesīs arī sarkanos ierobežojumus. Vai nav pamats īsteni latviskam mobingam?  

* Segregācija – (jaunlatīņu: segregatio, nodalīšana, sašķelšana) cilvēku vardarbīga nodalīšana ikdienas dzīvē pēc rases, tautības, vecuma vai citiem principiem; konkrētajā gadījumā nodalīšana tiek veikta pēc pakļaušanās/nepakļaušanās sociāli medicīniska rakstura procedūrām (vakcinēšana, konkrētas slimības pārslimošana, testēšana).

Tavs komentārs par rakstu: