Latvijas izlase pie sava rezervistu soliņaNevarētu teikt, ka laukumā bija tikai viena komanda, un tomēr... Foto no: gorod.lv

Minimāli, bet pārliecinoši. Latvija 3-0 Itālija

Tā bija spēle, pēc kuras Latvijas valstsvienībai nevar sakāpt galvā. Trīs nerealizēti izgājieni aci pret aci ar vārtsargu, divi neieskaitīti vārtu guvumi mūsējiem, viens neieskaitīts gols – itāļiem, divas ripas tukšos vārtos: tāda ir šīs spēles bilance.

Itāļu vārtsargs Džastins Facio (Justin Fazio) pelnīti tika atzīts par labāko Itālijas valstsvienībā, “Tissot” pulksteni saņēma arī divu vārtu autors Mārtiņš Karsums (38. un 60. minūtē), kurš bija vienīgais, kas legāli pārspēja Facio – otro ripu Mārtiņš raidīja vārtos pāri visam laukumam, kad vārtsargs bija nomainīts pret uzbrucēju. Vēl vienreiz tukšo būri izmantoja Lauris Dārziņš.

Jā, galu galā rezultāts sanāca tīri solīds – 3-0, un Ivaram Punnenovam taisnīgi ieskaitīta sausā spēle, taču patiesībā tā bija tāda minimāla uzvara. Kaut gan grūti noliegt, ka šaubas par uzvarētāju tā īsti neradās arī tad, kad uz tablo dega divas nulles.

Lai nu kā, pēc trim spēlēm Latvijas izlasei ir 7 punkti un gūto/zaudēto vārtu attiecība 7-3, kas uz brīdi, kamēr Vācija nebija sagādājusi Kanādai trešo zaudējumu, mūsējiem deva 1. vietu B grupas tabulā. Vēl apakšgrupā Latvijas izlasei stāv priekšā četri mači un, kā uzskata galvenais treneris Bobs Hārtlijs (Bob Hartly), iekļūšanai ceturtdaļfinālā tajos būs jāizcīna 4-5 punkti. Šobrīd tas neliekas nereāli.

Citu spēļi rezultāti 23. un 24. maijā. A grupa: Lielbritānija 1-2 Slovākija, Zviedrija 0-1 Baltkrievija, Dānija 0-1 Šveice, Slovākija 3-1 Krievija, Čehija 3-2 (P) Baltkrievija; B grupa: Norvēģija 4-1 Itālija, Kazahstāna 2-1 (N) Somija, Kanāda 1-5 ASV, Vācija 3-1 Kanāda.

Latvijas valstsvienībai gandrīz triju diennakšu atpūta, un nākamā spēle – pret ASV izlasi – ceturtdien, 27. maijā plkst. 16.15.