• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Radiatori ar piecdesmit eiro banknotēmSiltums apēdīs vēl vairāk naudas. Foto: gorod.lv

Nākamā apkures sezona rīdziniekiem būs vēl smagāka

Restartētā Rīgas dome rullē! Aizvadītā apkures sezona tiem rīdziniekiem, kas nav galīgi aizmirsuši rēķināšanas pamatus, bija nepatīkams pārsteigums: lai arī ziema bija krietni siltāka nekā ierasts, maksa par siltumu komunālajiem maksājumiem privatizētā trīsistabu dzīvoklī neļāva nolaisties zem 200 eiro mēnesī.  

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Un nestāstiet man, ka galvaspilsētas pašvaldība, kura ir akciju sabiedrības “Rīgas siltums” lielākais īpašnieks, stāv maliņā un klusām pīpē. Jā, Ekonomikas ministrijai pieder gandrīz tikpat liela “Rīgas siltuma” akciju pakete (48.99482 % ministrijai pret 48.9999 % domei), taču tikai gandrīz, jo Rīgas domes balss ir kādu nieku smagāka. Jā, RD daļa nesasniedz 50%. Vai tas nozīmē, ka galvenie noteicēji “Rīgas siltumā” ir mazākuma akcionāri SIA “Enerģijas risinājumi. RIX” (2,0002%) un valsts AS “Latvenergo” (0.00508 %)? Atļaujiet šaubīties, jo apkures tarifiem Rīgā no sākta gala ir bijusi arī politiskā dimensija.     

Tagad būtībā klasiskais sociālais uzņēmums (t.i., uzņēmums, kuram bez komercfunkcijas piemīt arī sabiedriski svarīga funkcija), atsaucoties uz to, ka krietni auguši dabasgāzes tarifi (tas visumā atbilst patiesībai), no 1. septembra siltumenerģijas tarifu palielina līdz 57,31 eiro par megavatstundu (MWh). Tarifs palielināsies par 12,04 eiro/MWh jeb par 27%. “Rīgas siltums” atzīst, ka tik liels tarifa pieaugums apkuri Rīgā padara par “vidēji dārgu” uz citu Latvijas pašvaldību fona.

Tiesa, “Rīgas siltuma” iesniegto siltumenerģijas tarifa projektu vēl vērtēs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, tomēr būs dīvaini, ja sadārdzinājums netiks atļauts – liberāļu pārvaldītā pilsētā arī tarifiem jābūt liberāliem.

Jebkurā gadījumā rīdzinieki var gatavoties tam, ka nākamā apkures sezona finansiāli būs vēl smagāka.

Tavs komentārs par rakstu: