• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džo BaidensPlašsaziņas līdzekļi Džo Baidenu jau ir pasludinājuši par ASV 46. prezidentu. Foto no: livemint.com

Nevis Baidens, bet «jaunā» pasaule

Vai Džozefs Baidens (Joseph Biden) patiešām ir kļuvis par ASV 46. prezidentu un pasaules līderi? Daļa lielāko amerikāņu plašsaziņas līdzekļu to ir izziņojusi, negaidot, kā beigsies vēlēšanu process. Un citu valstu vadītāji – Borisu Džonsonu (Boris Johnson), Angelu Merkeli (Angela Merkel) un Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron) ieskaitot – sociālajos tīklos jau pauduši savu padevību.  

Dzintars Zaļūksnis

Protams, lišķīgo apsveicēju pirmajās rindās ir arī Latvijas isteblišments ar Baidena novadnieku Krišjāni Arturu Kariņu priekšgalā. Tas nekas, ka Baidens varētu būt valsts prezidents, bet K.A.Kariņš – tikai valdības vadītājs. Uzvarošā jaunā pasaule visu ir sakrāvusi vienā čupā. Un arī tam nav īpašas nozīmes, drīz šī kaudze tiks sašķirota.  

Šobrīd nav ne Donalda Trampa (Donald Trump), ne Baidena. Ir jaunā un vecā pasaule. Ja būtu uzvarējis Tramps, viņš jaunās pasaules iestāšanos varētu aizkavēt, bet ne vairāk kā uz četriem gadiem. Un ne pilnībā, jo liela daļa tās aspektu nav atkarīgi no politikas.

Kāda būs jaunā pasaule? To mēs varam novērtēt jau tagad, bez liekām emocijām papētot ne tikai ASV prezidenta vēlēšanas un kovidšovu, bet arī jaunos laikus Rīgas domē.

Ētika, demokrātija, tradīcijas, plašsaziņas līdzekļu pozicionēšanās un loma, galu galā – vienkāršo pilsoņu personīgā brīvība un domāšanas klišejas pašreizējā izpratnē aiziet uz neatgriešanos. Cilvēkiem, kuru iekšējās sajūtas atbilst to bioloģiskajam dzimumam, jauno laiku ideologi ir piešķīruši ne visai labskanīgu apzīmējumu – cisgenders vai cisseksuālis. Jaunā pasaule nepiederēs cisiem, kuros, starp citu, tiek ieskaitīta arī daļa homoseksuālu cilvēku.

Savukārt globālajā politikā notiek vēlēšanu diskreditācija un demontāža. Ar ko dziļā vara (deep state) ir iecerējusi vēlēšanas aizstāt, redzēsim jau pavisam drīz.

Vai tas ir labi vai slikti, lai vērtē jaunā paaudze, viņiem tajā jaunajā pasaulē būs jādzīvo.

Tavs komentārs par rakstu: