• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Baraks Obama priekšplānā, Deivids Kemerons dibenplānāKemerons: esi uzmanīgāks, Barak! Foto no: huffingtonpost.co.uk

Obama iesaistās aģitācijā par Lielbritānijas palikšanu ES

ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) ir iesaistījies aģitācijas kampaņā pirms 23. jūnijā plānotā referenduma par Apvienotās Karalistes turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES). ASV prezidents acīm redzami vēlētos, lai Lielbritānija paliek ES sastāvā: Obama ir brīdinājis, ka gadījumā, ja britu vēlētāji referendumā atbalstītu savas valsts izstāšanos no ES, Lielbritānijas “ietekme pasaulē samazinātos” un valstij varētu būt vajadzīgi “pieci līdz desmit gadi, lai saskaņotu tirdzniecības līgumu ar ASV”. Obama lika britiem saprast, ka pēc izstāšanās no ES viņiem tirdzniecības sarunās ar ASV nāktos palikt “pašā rindas galā”. Londonai atsevišķi neizdotos par kaut ko vienoties ar ASV ātrāk nekā Eiropas Savienībai, uzsvēra Obama.

Tomēr iespējams, ka ar šādu apgalvojumu viņš varētu izraisīt pretēju efektu: arī Apvienotajā Karalistē ir pietiekami daudz cilvēki, kam netīk topošais ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums jeb Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerība (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP), un Obamas draudus šie cilvēki varētu uztvert kā iespēju tikt no tā vaļā. 

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka izstāšanās atbalstītāju un pretinieku īpatsvars britu sabiedrībā ir gandrīz vienāds, bet aptuveni piektdaļa vēlētāju vēl nav izlēmuši, kā balsos.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: