• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ģimene pustumšā istabāBet tiem, kas nepotēsies, atslēgsim elektrību! Foto no: interfax.ru

Obligāta «kovidvakcinēšana» Tadžikistānā, tās pēdās seko Krievija un Latvija

3. jūlijā Tadžikistāna, kurā valdošo režīmu neviens neriskēs nosaukt par demokrātisku, kļuva par pirmo valsti pasaulē, kur potēšanos pret “Covid-19” noteica kā obligātu visiem pilngadīgajiem (18 gadi un vecāki) pilsoņiem. Pasaulē nav daudz valstu, kuras gatavas iet pa Tadžikistānas prezidenta Emomali Rahmona (Эмомалӣ Раҳмон) ierādīto ceļu.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Diemžēl nākas konstatēt, ka šajā nelielajā grupiņā plecu pie pleca pirmajās rindās soļo milzīgā Krievijas Federācija un nelielā Latvija. Tādu par demokrātiskām uzskatītu (vai demokrātiju vismaz formāli pieņēmušu) valstu, kur praktiski nav sabiedriska mēroga diskusijas par to, vai, pirmkārt, šāda procedūra vispār ir likumīga un atbilst konstitūcijai un vai, otrkārt, obligāta vakcinācija ar joprojām eksperimentālu preparātu kaut pavisam pavisam aiz ausīm pievilkta atbilst cilvēktiesībām, laikam gan būs grūti atrast. Pat Krievijā kaut kādas formālas aptaujas un domu apmaiņa ir notikusi. Latvijā?

Nebūsim nu glupi un neuzskatīsim par vērā ņemamu potēto/nepotēto savstarpējo apsaukāšanos sociālajos tīklos.

Tepat kaimiņos, Igaunijā, visai bēdīgi beidzās Tallinas ātrās palīdzības (Tallinna Kiirabi) dienesta eksperiments (šeit), mēģinot noteikt, ka tās mediķiem ir jābūt obligāti vakcinētiem pret “Covid-19”. Pēc tam, kad daļa darbinieku draudēja šo lēmumu apstrīdēt tiesā, sākumā apņēmīgi noskaņotais  galvenais ārsts Rauls Adlass (Raul Adlas) bija spiests ieslēgt atpakaļgaitu, un rezultātā Tallinas ātrie turpina strādāt, kā strādājuši.

Par veselības un sociālās aprūpes darbinieku obligātu vakcinēšanu piesardzīgi domā arī Francijā un Beļģijā – taču tikai atsevišķu reģionu nevis nacionālā mērogā.

Īpašs gadījums ir Krievija, kurā koronavīruss šobrīd burtiski plosās – vairāk nekā 20 000 inficēto diennaktī (šeit) izskatās iespaidīgi, taču... ja mēs tos pārrēķinām proporcionāli iedzīvotāju skaitam, sanāk ap ... 0,00015% jeb apmēram 14,9 testēti saslimušie uz 100 000 cilvēkiem. Pārliecinoši – Latvijas zaļais līmenis. Tomēr Krievijas varas vertikāle ar rūpju pārpilnu vaigu nosaka (precīzāk – pieļauj) arvien jaunus ierobežojumus, kam, kā ierasts kovidlaikā, nav nekāda sakara ar epidemioloģiju vai medicīnu,– tie ir sociāli un pamazām kļūst arvien politiskāki.

Vladimira Putina (Владимир Путин) taktikai pašlaik uzticami seko Krišjāņa Artura Kariņa branža. Krievija un Latvija šobrīd ir starp tām Eiropas valstīm, kurās vasaras vidū tauta tiek maksimāli baidīta un bīdīta potēšanas virzienā, visai nepārprotami pieradinot pie domas, ka vakcinēšanās varētu kļūt obligāta, ja cilvēks gribēs saglabāt darbu vai kādu nebūt izvēles brīvību ikdienā.

Turklāt Latvijā nav runa par atsevišķām vakcinētām profesijām: K.A.Kariņa kompānija grasās ļaut (šeit) darba devējiem – neatkarīgi no nozares – atlaist no darba jebkuru, kurš nav potējies! Līdz kaut kam tādam nav aizdomājies pat Pūķins Briesmīgais.

Tavs komentārs par rakstu: