• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aļona OstapenkoVai varat iedomāties labāku karognesēju par Aļonu Ostapenko? Foto no: Twitter

Olimpiādes atklāšanā katrai valstij būs divi karognesēji, Latvijai – Ostapenko un Čavars

23. jūlijā Tokijā tiks atklātas 2020. gada olimpiskās spēles, kuras ilgs līdz 8. augustam un risināsies, ievērojot stingru jo stingru kovidprotokolu – piemēram, olimpiskajā ciematā ir veikta virkne pasākumu, lai olimpiādes dalībnieki nenodarbotos ar seksu: pat gultas projektētas tā, lai šo procesu apgrūtinātu.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Visādā ziņā nākamās olimpiskās spēles daudzējādā ziņā būs unikālas, un ne jau tikai globālās kovidpanikas dēļ. Tā Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā tiks sākta jauna tradīcija, jo katrai valstij būs divi karognesēji – sieviete un vīrietis, uzsverot dzimumu līdztiesību. Tiesa, jaunās pasaules diskursā tā var izrādīties jau sākotnēji novecojusi tradīcija, jo neievēro genderu daudzveidību.

Tādejādi Latvijas karogu stadionā ienesīs ne tikai 3x3 basketbola komandas kapteinis Agnis Čavars, kuram šis gods tiks uzticēts sākotnēji, bet arī Latvijas titulētākā sportiste Tokijā – tenisiste Jeļena Ostapenko.

Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs un savulaik tenisists Kārlis Lejnieks skaidro: "Sportiskie sasniegumi un līdz ar to ieguldījums sporta veida attīstībā un popularizēšanā, sportistes neatlaidība savu mērķu sasniegšanā un lepnums par savu valsti bija tā motivācija, lai tieši Ostapenko līdzās Čavaram uzticētu ienest Latvijas karogu Tokijas stadionā."

Ostapenko šī ir otrā reize, kad viņa būs Latvijas izlases karognesēja. Valsts karogu stadionā viņa ienesa arī 2014. gadā Naņdziņā, kad tika atklātas Pasaules Jaunatnes vasaras olimpiskās spēles.

Tavs komentārs par rakstu: