• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
2021. gada Kannu festivāla laureāti2021. gada Kannu festivāla laureāti. Publicitātes foto: festival-cannes.com

«Palmas zarus» saņēmuši 2021. gada Kannu kinofestivāla laureāti

Ar tradicionālo balvu – Palmas zaru – pasniegšanu noslēdzies Starptautiskais filmu festivāls (Festival international du film) Francijas kūrortpilsētā Kannās, informē festivāla vietne internetā.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kinofestivāla galvenā balva “Zelta palmas zars” (Palme d'Or) piešķirta franču režisorei Žilī Dikurno (Julia Ducournau) par filmu “Titane” [Titāns].

Otru prestižāko apbalvojumu festivāla “Grand Prix” dala irāņu režisors Ašgars Farhadi (angl: Ashgar Farhadi) par filmu “A Hero” [Varonis] un somu režisors Juho Kosmanens (Juho Kuosmanen) par filmu “Compartment No.6” [Kupeja nr.6].

Labākā režisora balva piešķirta franču režisoram Leosam Karaksam (Leos Carax) par filmu “Annette” [Anete].

Labākās aktrises balvu saņēmusi norvēģu aktrisei Renāte Reinsve (Renate Reinsve) par veikumu Joahima Trīra (Joachim Trier) filmā “Verdens Verste Menneske” [Sliktākais cilvēks pasaulē], bet labākā aktiera balvu par darbu Džastina Kurcela (Justin Kurzel) filmā “Nitram” [Nitrams] saņēmis amerikāņu aktieris Kalebs Landrijs Džonss (Caleb Landry Jones).

Par labākā scenārija autoriem atzīti japāņi Hamaguči Rjusuke (angl: Hamaguchi Ryusuke) un Takamasa Oe par filmas “Brauc ar manu automašīnu” (angl: Drive My Car) scenāriju.

Žūrijas speciālbalvu (ex aequo) sadalīja Izraēlas režisors Nadavs Lapids par filmu “Ahed's Knee” [Aheda celis] un Taizemes režisors Apičatpongs Virasetakuls (angl: Apichatpong Weerasethakul) par filmu “Memoria” [Atmiņa].

Balvu par īpašu skatījumu (Un certain regard) saņēma krievu režisore Kira Kovaļenko (Кира Коваленко) par filmu “Разжимая кулаки” [Atlaižot dūres].

Festivāla ievadā goda Palmas zaru par mūža ieguldījumu saņēma amerikāņu aktrise un režisore Džodija Fostere (Jodie Foster), bet noslēgumā par izcilu karjeru – itāļu filmu industrijas vecmeistaram Marko Belokio (Marco Bellocchio).

Kannu kinofestivāla 2021. gada laureātu pilns saraksts atrodams šeit

Tavs komentārs par rakstu: