• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Toms Treibergs un Marija Luīze Meļķe.LALIGABA raidījuma vadītāji dzejnieki Toms Treibergs un Marija Luīze Meļķe bija gana humorīgi. Foto: lsm.lv

Pasniegtas «Latvijas Literatūras gada balvas 2021»

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) balvu pasniegšanas raidījumā LTV1 kanālā tika atklāti un apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2021 laureāti piecās kategorijās, ziņo sabiedrisko mediju vietne lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Latvijas Literatūras gada balvas Mūža balvas laureāti šogad ir valodniece un rakstniece Lalita Muižniece un literatūrzinātnieks Gunārs Bībers.

Ekspertu komisijas noslēguma balsojumā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā “Labākais dzejas darbs” atzīts Amandas Aizpurietes dzejoļu krājums “Pirms izvākšanās”, kas nācis klajā apgādā “Neputns”.

Nominācijā “Labākais prozas darbs” laurus plūca Jāņa Joņeva stāstu krājums “Tīģeris”, kas izdots apgādā “Dienas Grāmata”.

Nominācijā “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” uzvarēja Jāņa Elsberga no angļu valodas tulkotā Čārlza Bukovska (Charles Bukowski, 1920-1994) dzejas izlase “Kodiens”, ko izdevis apgāds “Neputns”.

Nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par balvu saņēma Marta Pujāta dzejas krājums “Ej nu ej”, ko izdevis apgāds “Liels un mazs”, bat ilustrējusi Lāsma Pujāte.

Nominācijā “Spilgtākā debija” par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā šogad tika atzīts Andra Kalnozola romāns “Kalendārs mani sauc”, izdots izdevniecībā “Orbīta”.

Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas “MĀJO” veidotās LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas.

LALIGABA speciālbalva piešķirta festivāla “Prozas lasījumi 2020” komandai rakstnieces Ingas Žoludes vadībā par “grandiozu ieguldījumu festivāla norises nodrošināšanā pandēmijas apstākļos, vienojot prozas autorus un lasītājus digitālā vidē”. 2020. gadā festivāls notika divdesmit piekto reizi. Naudas balva piešķirta nākamā festivāla organizēšanai. 

Par balvas norisi rūpējas un to kopīgi organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Tavs komentārs par rakstu: