• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tulpes podiņosVēlēšanās uzvarēja tie, kas gribēja saglabāt esošo stāvokli. Foto: Shutterstock

Pašvaldībās ietekmi saglabājuši «vecie vēži», bet palielinājusi valdošā koalīcija

Pirmajās pašvaldību vēlēšanās pēc novadu reformas vēlētāji izraudzījās jaunu varu 40 pašvaldībās. Savu ietekmi reģionos ir saglabājusi Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), ziņo Latvijas sabiedrisko mediju vietne lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Visvairāk novados uzvaru guvušas ZZS un Latvijas Reģionu apvienība, kas katra saņēma lielāko vēlētāju atbalstu 5 administratīvajās teritorijās. Bet kopumā ZZS ietilpstošo spēku un sadarbības partneru saraksti vairākumu ir ieguvuši 15 pašvaldībās.

Kopumā, ņemot vērā vēsturiski zemāko vēlētāju aktivitāti (šeit), vērojamas divas galvenās trendences: 1) varu saglabājuši tie spēki, kas reģionā dominēja līdz šim; 2) savu ietekmi nedaudz palielinājušas valstī valdošās koalīcijas partijas. Tātad varam secināt, ka vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja tie, kas valstī vēlas saglabāt esošo stāvokli un nevēlas pārmaiņas.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Latvijā 119 pašvaldību vietā izveidotas 43, bet vēlēšanās notika 40 no tām. Rēzeknes novadā un Varakļānu novadā vēlēšanas šonedēļ nenotika. Šajos novados pašvaldību vēlēšanu diena būs 11. septembris. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotika, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.

Tavs komentārs par rakstu: