• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sēriga medmāsiņaKovidsteigā valdība "aizmirst" cilvēkus, kas par mums rūpējas. Foto: nurse.com

Pavļuts uzskata, ka māsu palīgi un atbalsta personāls «dzīvo zaļi»

Jau pusotru gadu un nu jau otrā Krišjāņa Artura Kariņa valdība ar otru veselības ministru Danielu Pavļutu priekšgalā mūs it kā ved nesamierināmā cīņā pret 21. gadsimta mēri, lepru un holeru vienā personā – “Covid-19”. Ja šī cīņa būtu medicīniska nevis politiska rakstura, valdībai, bez šaubām, būtu uzticami sabiedrotie – mediķi.   

Dzintars Zaļūksnis

Taču nu jau kādu strēķīti tapis visai redzams, ka kovids ir sociālpolitisks nevis medicīnisks fenomens. To vēlreiz apliecina K.A.Kariņa kantora attieksme pret līdzekļu piešķiršanu saviem it kā sabiedrotajiem. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir rosinājusi Veselības ministrijai 2022. gadā paaugstināt darba samaksu visiem nozares darbiniekiem 5 - 10% robežās. Medicīnas darbinieki nav tikai ārsti un māsas, kuriem pēdējos gados algas tik tiešām tuvojas optimālajam līmenim. Taču jaunāko medicīnisko personālu, kurš par savu smago un brīžiem nepatīkamo darbu joprojām saņem apkaunojoši zemu samaksu, K.A.Kariņš un Pavļuts izliekas nemanām. Bet varbūt tik sīkus cilvēciņus viņi no saviem varas augstumiem patiešām neredz? 

2. martā nozares stratēģiskās padomes sēdē LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris aicināja iespējami drīz pārrunāt darba samaksas jautājumu tostarp jaunākajam medicīnas personālam. Veselības ministrs Pavļuts 3. jūnijā arī sasauca padomes sēdi, kurā tika apspriesti 2022. gada budžeta jautājumi. Kāds rezultāts? Citāts no LVSADA izplatītās atklātās vēstules (teksts pasvītrots oriģinālā): “ministrijas ieskatā nākamgad darba samaksu ir jāpaaugstina atbilstoši jaunajam darba samaksas modelim. Tas nozīmē, ka darba samaksa netiks paaugstināta māsu palīgiem un atbalsta personālam.”

Protams, LVSADA tādai nostājai kategoriski nepiekrīt un turpinās pieprasīt darba samaksas paaugstinājumu visiem veselības aprūpes darbiniekiem. Keris to pamato tā: “Ja kāds domā, ka veselības aprūpe var sekmīgi attīstīties bez māsu palīgiem, tehniķiem, apkopējām un pārējā atbalsta personāla, viņš vai nu nesaprot, kā darbojas nozare, vai arī tīši grib to gremdēt.”

K.A.Kariņa sapņu komanda droši vien brēks, ka Keris pārspīlē. Kā gan valdībai, kura dienu un nakti domā, kādus jaunus kovidierobežojumus ieviest pateicīgajiem pavalstniekiem, drīkst pārmet, ka tā “tīši gremdē” medicīnas nozari?

Manuprāt, ne tikai drīkst, bet noteikti jāpārmet. Citādi uzmācas kauns par to, ka valdības labie nodomi tik tālu atpaliek no šīs pašas valdības liekulības. 

Tavs komentārs par rakstu: