Latvijas līdzjutējs bez maskas.Latvijas vienībai šoreiz nespēja palīdzēt arī līdzjutēji tribīnēs. Foto: zen.yandex.ru

Pēc Kanādas scenārija. Vācija 2-1 Latvija

Pēdējā grupu turnīra spēlē – un pirmajā ar līdzjutējiem tribīnēs – Latvijas izlasei izšķīrās, vai ceturtdaļfināls būs vai nebūs. Atšķirībā no Kanādas izlases, kuras likteni noteica citu valstsvienību spēle, mūsējiem bija skaidrs: ja šajā spēlē iegūstam vismaz punktu, iekļūstam izslēgšanas turnīrā no 4. vietas, ja uzvaram – no 3. Neizdevās.

Atzīstieties, pirms spēles savā ziņā patīkami bija apzināties, ka neizšķirts pamatlaikā jebkurā gadījumā kanādiešiem liktu braukt mājās – pirmo reizi vēsturē uzreiz pēc grupu turnīra. Tādēļ pēc pirmās trešdaļas visa Kanāda noteikti sāka turēt īkšķus par vāciešiem, kuri spēles sākumā izskatījās gan pārliecinošāki, gan veiksmīgāki. Tas atspoguļojās arī uz tablo: jau 7. minūtē 2-0 Vācijas izlases labā, un tas bija pat loģiski – arī pa vārtiem viņi meta krietni vairāk. Latvijas valstsvienībai gan izdevās spēli izlīdzināt, bet nopietnus draudus vāciešu vārtiem tā arī neizdevās organizēt, pat divkārt spēlējot skaitliskā vairākumā.

Otrajā trešdaļā spēles raksturs mainījās: Latvijas izlase uzbruka vairāk un asāk. Diemžēl Jāni Kalniņu atriebt izdevās tikai pa pusei: 26. minūtē vācieši aizrāvās ar saspēli Latvijas zonā, un iekrita pretuzbrukumā, kur pēc Uvja Balinska un Rodrigo Ābola saspēles pēdējais meta precīzi.

1-2 un skaitliskais mazākums – tādā formātā Latvijas vienība sāka trešo trešdaļu. Izturēja. Centās un brīžiem diezgan braši spieda vāciešus, divreiz nespēja realizēt skaitlisko vairākumu, gandrīz divas divas minūtes nospēlēja bez Kalniņa vārtos, bet...

Pašmāju čempionātā nākas iztikt bez ceturtdaļfināla, kurā kā pa adatas aci Latvijas vietā tomēr iekļūst Kanāda. Varam mierināt sevi ar apziņu, ka tagad nevienam neienāks ne prātā spekulācijas par sarunātu spēli. Un būsim taisnīgi: iekļūt ceturtdaļfinālā ar divām uzvarām un pieciem zaudējumiem būtu unikāla veiksme.

Citu spēļu rezultāti 31. maijā un 1. jūnijā. A grupa: Čehija 2-1 (N) Dānija, Krievija 3-2 (N) Zviedrija, Šveice 6-3 Lielbritānija, Slovākija 3-7 Čehija; Krievija 6-0 Baltkrievija; B grupa: ASV 2-0 Vācija, Norvēģija 3-1 Kazahstāna 3-2 Vācija, Kanāda 2-3 (N) Somija, Itālija 2-4 ASV

Ceturtdaļfināla spēlēs 3. jūnijā tiksies: Krievija vs Kanāda, Šveice vs Vācija, ASV vs Slovākija, Somija vs Čehija.