• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Izglītības un zinātnes darbinieku pikets 2013.gadā. Foto: Ieva Čīka/LETA

Pedagogu mītiņā Doma laukumā plāno sapulcēt ap 5000 cilvēku

LETA

Šodien notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētais izglītības un zinātnes darbinieku pikets, kurā varētu piedalīties apmēram 5000 cilvēku.

LIZDA rīko izglītības un zinātnes darbinieku protesta akciju, jo esošais finansēšanas modelis "Nauda seko skolēnam" nenodrošinot taisnīgu, motivējošu atalgojumu pedagogiem un vienādas iespējas uz kvalitatīvu izglītību ikvienam skolēnam, bet jauna pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa aprobācijai, ieviešanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai šobrīd 2015.-2017.gada valsts budžeta projektā papildu līdzekļi nav paredzēti.

LIZDA nav atkāpusies no prasības valdībai kopā ar sociālajiem partneriem izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu nozarei, līdz tiek sasniegts vidējais Eiropas Savienības atalgojums.

Piketa organizētāji norāda, ka pasākumā piedalīsies izglītības un zinātnes darbinieki no visas Latvijas, kā arī viņu kolēģi no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Briseles, kas kopīgi iestāsies par papildu valsts finansējumu pārmaiņām, nodrošinot izglītībā un zinātnē strādājošo cienīgu darba samaksu Latvijā.

Uz protesta akciju ieradušies pedagogi un zinātnes darbinieki vienosies gājienā, kas sāksies plkst.14 Brīvības bulvāra alejā pretim Ministru kabinetam (MK).

Pasākuma laikā plānots izmantot dažādus atribūtus, tostarp plakātus, svilpes un bungas.

Gājiena maršruts plānots no MK līdz Doma laukumam, virzoties pa Brīvības bulvāri uz Vaļņu ielu, kur atrodas Izglītības un zinātnes ministrija. Tad gājiens turpināsies līdz Finanšu ministrijai un tiks noslēgts Doma laukumā.

Tur no plkst.15 līdz 16 plānots mītiņš, kurā uzstāsies LIZDA biedri, Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības (ETUCE) vadība, kā arī atbalstīs izglītības darbinieku arodbiedrību pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas, Polijas. Oficiāli uzaicināti uzstāties arī valsts varas pārstāvji - premjerministre Laimdota Straujuma (V), izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) un finanšu ministrs Andris Vilks (V).

LIZDA vadība šodien arī mediju brīfingā informēs par arodbiedrības izvirzītajām prasībām valdībai un izglītības un zinātnes darbinieku protesta aktivitātēm, lai panāktu cienīgu darba samaksu turpmākajos gados. Mediju brīfingā atbalstu LIZDA prasībām un protestiem paudīs arī Igaunijas, Lietuvas, Polijas izglītības darbinieku pārstāvji un Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības (ETUCE) vadība.

LIZDA mediju brīfings notiks plkst.12.30, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 5.stāvā, 502.telpā. Mediju brīfingā būs nodrošināts tulkojums - latviešu, angļu, krievu valodās.

Mediju brīfingā piedalīsies LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, ETUCE direktors Martins Romers, Igaunijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Aleksandrs Tīdemans, Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Andrus Navicks un Polijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Slavomirs Broņaržs.

Tavs komentārs par rakstu: