• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Lūka/LETA

Pensionāru federācija 6.septembrī rīkos piketu

LETA

Neredzot progresu pensionāru šā gada martā valdībai izvirzīto prasību pildīšanā, Latvijas Pensionāru federācija (LPF) nolēmusi 6.septembrī Strēlnieku laukumā Rīgā rīkot Vislatvijas pensionāru mītiņu "Par pensionāru tiesībām", pastāstīja federācijas vadītājs Andris Siliņš.

Akcijas mērķis būs paust attieksmi pret valdības līdzšinējo darbu, kas LPF ieskatā nav bijis apmierinošs, sacīja Siliņš. "Darīsim visu, lai sapulcinātu Rīgā pēc iespējas vairāk pensionāru organizāciju pārstāvju no visas Latvijas," piebilda Siliņš.

Šodienas saruna ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) senioriem neesot devusi pārliecību, ka būtiskākās pensionāru prasības tuvākajā laikā tiks pildītas. "Lai gan guvām pārliecību, ka atsevišķi sīki jautājumi tiks risināti, runājot par lielajiem, viss apstājās pie tā, ka ir naudas trūkums," teica Siliņš.

Sarunā esot gūta pārliecība, ka tuvākajā laikā tiks risināts jautājums par atkritumu apsaimniekošanas apmaksas kritērijiem, kas, federācija ieskatā, ir neobjektīvi.

Tāpat tiekot gatavotas likumdošanas izmaiņas pensiju sākumkapitāla aprēķināšanas kārtībā. Proti, paredzēts noteikt, ka tā aprēķinā nepiemēro negatīvu kapitāla jeb apdrošināšanas iemaksu algu indeksu, tādējādi novēršot neatgriezenisku pensiju samazināšanos.

Tāpat tiekot gatavots lēmums par "bāzes pensijas" noteikšanu, kas būs augstāka par šobrīd noteikto minimālo, teica Siliņš. Tomēr tās ieviešana būšot iespējama ne agrāk kā 2016.gadā.

Pirms 6.septembra akcijas seniori plāno informēt par esošo situāciju Valsts Prezidentu Andri Bērziņu. 15.jūlijā paredzēta abu pušu tikšanās.

Līdzīga LPF organizēta akcija Strēlnieku laukumā norisinājās pērn 7.septembrī, pulcējot vairāk nekā 1000 aktīvistu no visas Latvijas. Pēc tās valdībai un Saeimai, kā arī Finanšu, Ekonomikas un Labklājības ministrijai tika nosūtītas vairākas prasības vecākās paaudzes dzīves līmeņa uzlabošanai.

Neredzot ievērojamu progresu prasību pildīšanā, LPF gatavojās rīkot līdzīgu akciju šā gada 13.martā, tomēr 10.martā nolēma to atcelt, paužot pārliecību, ka arī bez piketa seniori ir pievērsuši pietiekamu sabiedrības uzmanību viņus interesējošiem jautājumiem.

Tomēr LPF valde nolēma pilnībā neatteikties no idejas par akciju organizēšanu un vienojās pieprasīt valdībai līdz 1.jūnijam izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas, kā arī iesniedza vēl citas prasības.

Tavs komentārs par rakstu: