• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ašeradens smaida, Piebalgs velk kaut ko ārā no kabatasArvils Ašeradens (no kreisās) Andrim Piebalgam: es taču tikai pajokoju, bet tu jau maku velc ārā! Foto: Evija Trifanova/LETA

Piebalgs: «Vienotības» glābējs vai apstāvētājs?

Pētījumu par to, cik daudz kādreiz varenās “Vienotības” “zudušo” vēlētāju varētu atvilināt atpakaļ bijušais eirokomisārs un viens no  vismazāk kritizētajiem šīs biedru grupiņas locekļiem Andris Piebalgs, nav un nevar būt.

Roberts Ozols

Iespējams, pietiekami, lai šī partija vēl dažus gadus varētu bārstīt visapkārt smiltis. Iespējams, par maz, un “Vienotības” faniem laiks meklēt rokā sēru dziesmas. Jau sākotnēji radīta kā varas partija – līdzīgi kā savulaik Latvijas Tautas fronte, “Latvijas ceļš”, “Saimnieks”, Tautas partija, “Jaunais laiks” – “Vienotība” ir nolemta atkārtot šo partiju gaitu. Tāpēc nav lielas nozīmes tam, ka ārkārtas kongresa delegāti “jaunā” līdera lomai ir izvēlējušies Piebalgu nevis viņa konkurentu Edvardu Smiltēnu.

Būsim ciniķi: vienīgais cilvēks, kam bija cerības glābt “Vienotību”, ir odiozā rudmate Solvita Āboltiņa. Jā, viņas dēļ daudzi “Vienotību” ienīst. Taču ne jau naidnieki noteiks šīs grupas vietu Latvijas politiskajā cirkā. Āboltiņas cinismam un bezkaunībai ir savi noturīgi fani – un, kas zin’ varbūt ar viņiem pietiktu, lai “jenoti” kārtējo reizi pārvarētu 5% barjeru gan Rīgas domes, gan Saeimas vēlēšanās.

Taču – kas ir, tas ir, kas nav, tas nav. Āboltiņas “Vienotības” priekšgalā vairs nav. Pat ja tas ir tikai formāli, viņas cienītāju pulciņš ir vīlies, un tas var izrādīties liktenīgi “Vienotībai”.

Vai tiešām, Piebalga kungs, “Vienotībai” ir jāmainās? Precīzāk, vai šī biedru grupiņa vispār spēj mainīties? Vai inertā gāze spēj mainīties, ja nemainās trauks, kurā tā iepildīta? “Vienotībai” visā tās vēsturē nav bijis noturīgu ilgtermiņa mērķu un vērtību: kurp “pūš Rietumvējš”, turp arī dodamies! Vienalga, vai tā būtu eirozona, vai “Parex” afēra, vai nodokļu palielināšana, vai budžeta militarizēšana, vai “bēgļu bizness”, vai “bagātnieku klubiņš” ar visām frakām un cigāriem,– visas šīs “vērtības” nekādi nav uzskatāmas par Latvijai un tās sabiedrībai vitāli svarīgām. Un citas “Vienotība” nekad nav piedāvājusi.  

Vai Latvija var būt “spēcīga un gudra valsts”? Bez šaubām. Tikai tā pašlaik tāda nav, un tieši “Vienotībai” ir bijušas visas iespējas Latviju veidot tādu, kāda tā ir. Tātad līdz šim “jenoti” nav gribējuši nedz spēcīgu, nedz gudru valsti.

Jūs garantējat, ka nu viss būs otrādi? Gribētos jau ticēt, bet neticu gan!

1 Komentāri


 1. oma
  2016-06-05

  Apstāvētājs

Tavs komentārs par rakstu: