Bobs Hārtlijs un Edgars MasaļskisBoba Hārtlija (pa kreisi) un Edgara Masaļska vadītajiem vīriem tā nebija veiksmīgākā spēle. Foyo no: championat.com

Pirmā nulle. Latvija 2-4 ASV

Jau pēc spraunās pirmās trešdaļas bija bažas, ka jaunie un veiklie amerikāņu hokejisti mūsējos veterānus vienkārši nokausēs. Diemžēl šīs bažas izrādījās pamatotas: īpaši nepārcenšoties, amerikāņi guva uzvaru ar 4-2 (2:2, 2:0, 0:0) sagādājot mūsu valstsvienībai pirmo bezpunktu zaudējumu turnīrā.

0-1 jau otrajā minūtē, amerikāņiem izmantojot to, ka Matīss Kivlenieks pazaudēja nūju. Un 1-1 pēc nepilnām četrām minūtēm, Mikam Indrašim pēc Laura Dārziņa piespēles realizējot divu vīru skaitlisko pārsvaru. Otro reizi ASV vienība vadībā izvirzījās 15. minūtē, un arī šoreiz Latvijas izlasei izdevās ātri izlīdzināt rezultātu –   pēc divām minūtēm Renārs Krastenbergs no šaura leņķa noslēdza Oskara Batņas izgājienu pie vārtiem (rezultativitātes punkts arī Ralfam Freibergam, kurš pretinieka zonā bija izcīnījis ripu).

Taču tas izrādījās viss, ko mūsējie spēja. Otrajā trešdaļā amerikāņi pilnībā izmantoja tuvā soliņa priekšrocības, Kivlenieka vārtos iemetot divas ripas. Pēdējā trešdaļā ASV izlase vienkārši kontrolēja ripu, neko daudz necenzdamās palielināt savu pārsvaru, bet mūsējie, lai kā centās, neko neiespēja.

Nekas neglābjams nav noticis: atlikušas trīs spēles, kurās Latvijai jāgūst vismaz divas uzvaras. Bez šaubām, tas nebūs viegli. Stāvokli mazliet atvieglo valdības piekāpšanās veselajam saprātam un ļaujot tribīnēs ielaist līdzjutējus. Tiesa, tikai no 1. jūnija, kad B apakšgrupas pēdējā spēlē mūsējie spēkosies ar Vāciju. Kas zina, varbūt tā būs izšķirošā cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Bet kā mums patīk apaļi skaitļi! – it kā atvērt tribīnes, piemēram, 30. maijā, kad notiks vēl viens svarīgs mačs Somija vs Latvija, kaut kādu iemeslu dēļ būtu bīstamāk vai kaitīgāk.

Citu spēļi rezultāti 25., 26. un 27. maijā. A grupa: Lielbritānija 2-3 (P) Dānija, Šveice 0-7 Zviedrija, Krievija 3-0 Dānija, Baltkrievija 3-4 Lielbritānija, Šveice 8-1 Slovākija, Zviedrija 2-4 Čehija; B grupa: ASV 3-0 Kazahstāna, Somija 5-2 Norvēģija, Kazahstāna 3-2 Vācija, Kanāda 4-2 Norvēģija, Somija 3-0 Itālija.

Latvijas hokejistiem nākamā spēle 28. maijā pret Norvēģijas izlasi – sākums plkst. 20.15.