• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tērbatas iela bez automašīnāmŠā gada 4. janvārī kaut kas tāds Tērbatas ielā jau bija. Foto no: jauns.lv

Pirmsvēlēšanu mēnesī Tērbatas ielu Rīgā «uzsauks» gājējiem

Rīgas domes (RD) pagaidu administrācija pēkšņi nolēmusi no 15. jūlija līdz 16. augustam slēgt transportlīdzekļu satiksmi Tērbatas ielā no Elizabetes ielas līdz iebrauktuvei Matīsa tirgū, uz šo laiku likvidējot pat 1. trolejbusa maršrutu.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Gandrīz vienlaicīgi Centrālā vēlēšanu komisija ir izsludinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu, kas gan neoficiāli bija zināms jau kādus pāris mēnešus,– proti, 29. augusts.

Bez šaubām, nebūs pareizi apgalvot, ka gājēju mēnesis Tērbatas ielā un ārkārtas vēlēšanu datums ir akurāt ideāli saskaņoti, pāris dienas it kā “izkrīt”. Taču, atvainojiet, aizdomas rodas gan! Tāpēc vismaz es personīgi ik brīvu brīdi pavadīšu no transportlīdzekļiem atbrīvotajā ielā, lai paokšķerētu, kuras partijas tur rīkos skaļāko priekšvēlēšanu bļaustīšanos.

Jo pašlaik Rīgas triumvirāts taisa zilas actiņas un apgalvo, ka mērķi esot viscēlākie – iela tikšot “atvēlēta gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem”. Tērbatas ielā gandrīz visā tās garumā tikšot iekārtotas “zaļās atpūtas zonas un paplašinātas kafejnīcu terases”, vietām būšot iespēja baudīt lauku gardumus no Latvijas mājražotājiem, bet nedēļas nogalēs – piedzīvot kultūras programmu bērniem un pieaugušajiem. Turklāt tikšot nodrošināta piekļuve bezmaksas bezvadu internetam!

Lūk, kas par štelli! Svaigs gaiss un bezmaksas internets – ko gan vēl modernais pilsētnieks var vēlēties?

Satiksme Tērbatas ielā tiks slēgta 15. jūlijā plkst. 21.45 posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai, kā arī no Matīsa ielas līdz iebrauktuvei Vidzemes tirgū. BET!!! Te nu jums darvas karote lieliskajā Tērbatas ielas medus mucā! Satiksme tomēr netiks slēgta pilnībā, tāpēc nebūs gluži tā, ka gājēji varēs slāt pār krustojumiem paceltu galvu. Pa [daļēji] slēgto Tērbatas ielas posmu – no Elizabetes ielas līdz iebrauktuvei Vidzemes tirgū (aiz Matīsa ielas) tomēr drīkstēs pārvietoties ne tikai operatīvais transports, bet arī 1) preču piegādes transports, Tērbatas ielas iedzīvotāju transports, kas drīkstēs iebraukt iekšpagalmos; 3) Tērbatas ielu krustojumos drīkstēs šķērost ikviens.

Šis vispārējas priecas pasākums gan var sagadīties skumjš tiem Tērbatas ielas aborigēniem, kuri ir iegādājušies pašvaldības maksas stāvvietu mēneša abonementu vai iedzīvotāja karti,– viņi dabūs meklēties pēc stāvvietas blakus ielās. Bet vispārējā eiforijā tas ir pilnīgs štrunts – lai atceramies, cik ļoti iepriecināti bija daži pilsoņi, kad uz vienu dienu gājējiem un velosipēdistiem tika atvēlēts Augusta Deglava tilts.

Tiesa, kāds ir satiksmes slēgšanas racionālais mērķis, īsti skaidrs nav, jo vienreiz jau Tērbatas ielas slēgšana tika iemēģināta – tiesa, tikai uz vienu dienu un ziemā, 4. janvārī. Atsauksmes bija dažādas (sk., piemēram, šeit). 

Tātad gluži eksperiments tas nebūs. Kas tad? Es atsakos par attaisnojošu iemeslu uzskatīt partijām dotu bezmaksas iespēju uzkurināt priekšvēlēšanu kaislības.   

Tavs komentārs par rakstu: