• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Māra Kučinska portretuzņēmumsDižais demokrāts Māris Kučinskis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Premjers Kučinskis mūsu portālu «nostučījis», lai «stiprinātu demokrātiju»

Portāls Pietiek.com informē, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis InfoTOP.lv darbību pieprasījis „izvērtēt” Drošības policijai tikai tāpēc, ka viņš „iestājies un iestāsies par neatkarīgu un brīvu plašsaziņas līdzekļu darbību Latvijā un augstu novērtē mediju nozīmi demokrātijas stiprināšanā”. Šāds ir premjera oficiālais skaidrojums, kas tapis, pēc divu nedēļu ilgām pārdomām atbildot uz Pietiek.com jautājumiem.

Pietiek.com atgādina: kad 30. martā kļuva skaidrs, ka Latvijas Ārlietu ministrijas mēģinājums bez skaidra likumiskā pamata slēgt Krievijas propagandas portāla “Sputnik” Latvijas „filiāli” ir cietis neveiksmi, Kučinskis telekanālā LNT paziņoja, ka “Sputnik” neesot vienīgais “šāda veida kanāls ar orientāciju uz Latvijas iedzīvotājiem” un ka, piemēram, arī portālā InfoTOP.lv esot lasāmi „ne mazāk tendenciozi raksti”.

Pēc tam izrādījās, ka šiem Kučinska izteikumiem ir sekojuši arī darbi – Ministru prezidents ir pieprasījis (premjera preses sekretārs to dēvē par „ierosinājumu”) portāla darbību „izvērtēt” Drošības policijai. Taču, šai informācijai nonākot atklātībā, Kučinskis nespēja sniegt nekādus pamatojumus savai rīcībai.

Nu, pēc divu nedēļu ilgām pārdomām Kučinskis ar sava preses sekretāra starpniecību Pietiek.com ir paziņojis, ka viņš vienkārši esot publiski „paudis savu pozīciju”, ka, „iespējams, InfoTOP.lv atrodamajā saturā varētu būt līdzīga satura informācija, kāda bija atrodama “sputniknews””.

Šī pozīcija tad arī likusi premjeram rīkoties, lai „pārliecinātos, vai šajā vietnē, iespējams, ir atrodama šāda informācija”, un vienīgā rīcība, kas ienākusi valdības vadītājam prātā, bijusi – „lūgt Drošības policiju izvērtēt un veikt ekspertīzi, vai InfoTOP.lv vietnē nav informācija, kura, iespējams, ir raksturojama kā naida kurināšana, aicināšana uz vardarbību un citām darbībām, kuras Latvijā ir aizliegtas ar likumu”.

No Kučinska skaidrojuma izriet – šādi viņš rīkojies tikai un vienīgi tāpēc, ka „vienmēr ir iestājies un iestāsies par neatkarīgu un brīvu plašsaziņas līdzekļu darbību Latvijā un augstu novērtē mediju nozīmi demokrātijas stiprināšanā”.

Visu Pietiek.com materiālu lasiet šeit.

InfoTOP.lv atliek vien paust gandarījumu, ka mēs “iestājamies” precīzi par tām pašām vērtībām, par kurām “iestājas” Ministru prezidents un “augstu novērtējam” tieši to pašu, ko “augstu novērtē” Māris Kučinskis. Taču, ņemot vērā gan aprakstīto gadījumu, gan Kučinska pārstāvētās partijas aizstāvētos grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem, slēpjoties aiz vajadzības “piežmiegt” spiegus, notiek masīvs uzbrukums vārda brīvībai Latvijā, mūsu portāla un Ministru prezidenta izpratne par šīm vērtībām ir ļoti ļoti dažāda.   

3 Komentāri


 1. Viktors
  2016-04-20

  Vecs stukačs, tas jau asinīs

 2. Gintars
  2016-04-20

  Uz daksam sos vecos pidarasus. Gazt vajag so sapuvuso SAEIMU. Apnicis jau ka muss neklausa.

 3. sandijs
  2016-04-28

  mus cakaree ne tikai valdiba bet visaa eiropaa lai kur arii mees atrastos un nostadijusi mees pasi esam tadaa lomaa!

Tavs komentārs par rakstu: