• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Policijas brutalitāte MārupēPolicijas veiktā "izskaidrošana" Mārupē. Foto no: Facebook

Priecīgus Jāņus, bāc bāc!

Mārupē, kādā privātā teritorijā 20. jūnijā policija veica akciju, ko droši varam nosaukt “Baidieties! Bāc bāc!”: milzum daudz (vairāk nekā 20! – tā ziņo nra.lv) neapzinīgu pilsoņu bija pulcējušies uz varas ieskatā bīstamu pasākumu – masku dedzināšanu. Policijas reakcijai bija divi mērķi: 1) parādīt savu varu; 2) pabaidīt godāto publiku pirms Jāņu svinēšanas – sak, neaizmirstieties, MĒS tepat blakus vien esam!    

Dzintars Zaļūksnis

Tas, ka neviens likums šādus pasākumus neliek saskaņot, ir štrunts –, lai pārkāpums būtu smagāks, policijas sniegtajā informācijā nesaskaņošana tiek uzsvērta īpaši. Gluži kā varonīgo Latvijas propagandistu reportāžās no Maskavas vai Minskas. Tikai tur, briesmīgajos diktatūras režīmos, nesaskaņošana ir laba, jo parāda pilsoniskās pretošanās spēku, turpretim brīvajā un demokrātiskajā Latvijā nesaskaņošana esot slikta, jo apdraud valdības sirdsšķistās rūpes par sabiedrības labumu.  

Lai nu kā, Mārupē pulcējušās pārkāpēju ordas pārkāpa epidemioloģiskos noteikumus, aiz kuriem, kā mēs lieliski zinām, ņirdz varas noteiktie sociālie ierobežojumi, kam nav nekāda sakara ar medicīniskas dabas argumentiem.

Policija lepni ziņo, ka “trīs personas administratīvā kārtā tika aizturētas un pret tām sākti administratīvā pārkāpuma procesi – divi par neatļautu pasākuma organizēšanu un viens par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām.”

Savukārt pārējiem sanākušajiem cilvēkiem policijas darbinieki esot “izskaidrojuši epidemiologiskās prasības”. Kā notikusi “izskaidrošana”, redzam šim materiālam pievienotajā attēlā, ko sociālajos tīklos ievietojis kāds aculiecinieks.

Vārdu sakot, ij nemēģiniet vilkt kaut kādas paralēles ar Baltkrieviju, kurai mēs kopā ar saviem kolēģiem no Eiropas Savienības par vizuāli tādiem pašiem, bet ideoloģiski pilnīgi, nu, absolūti atšķirīgiem notikumiem esam iešķiebuši nu jau ceturtās kārtas sankcijas (šeit). 

Visbeidzot, piebildīšu, ka ar neslēptu ironiju izturos pret “Satversmes oriģināla” meklētājiem, kuri ir starp Mārupes pasākuma organizētājiem. Protams, ikvienam ir tiesības meklēt neesošu un nekad nebijušu dokumentu, bet nevajag to lietu uztvert tik nopietni un pat agresīvi. Taču varas reakcija uz Mārupes pasākumu jebkurā gadījumā ir pārspīlēta un, esmu pārliecināts, nav nejauša.

Tas ir ievads latviskāko svētku svinēšanai jaunās realitātes apstākļos – priecīgus Jāņus, bāc bāc!    

Tavs komentārs par rakstu: