• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ģertrūdes ielā ielūzušais autoRD pagaidu administrācijas darbošanās īstais zīmols: Ģertrūdes ielā ielūzušais auto. Foto no: jauns.lv

Pūce «aizlēcis garām» jeb Rātsnama «triumvirāts» un Tērbatas ielas «Zoodārzs»

Izskatās, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (partija “Attīstībai/PAR!”), kurš atlaida Rīgas domi (RD) un līdz ar to uzņēmās visu atbildību par pašreizējo galvaspilsētas attīstību, ir sanācis tāpat, kā barvedim Akelam Radjarda Kiplinga (Rudyard Kipling, 1863-1936) stāstos par Maugli. Proti, tīģera iztraucēts, Akela kādās medībās aizlēca garām antilopei. Un tās kļuva par Akelas pēdējām medībām. 

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Lai arī bijušajam mēram Oļegam Burovam bija acīmredzami sliktāki popularitātes rādītāji nekā viņa priekšgājējam Nilam Ušakovam, sabiedriskās domas un tirgus pētījumu centra SKDS veiktais rīdzinieku viedokļa pētījums uzrāda, ka Burovs savu lejupslīdi mierīgi var aizmirst, jo koalīcijas saknibinātā RD pagaidu administrācijas komanda ir sasniegusi vēsturiski zemāko pašvaldības darbības vērtējumu.

Teikt, ka galvaspilsētas pagaidu pārvaldnieku jeb triumvirāta – priekšsēdis Edvīns Balševics (paša Pūces ieliktenis Rātsnamā), viņa vietnieks Artis Lapiņš (pārstāv Jāņa Reira jeb “Jaunās vienotības” vadīto Finanšu ministriju) un visu RD komiteju vienpersoniskais iemiesojums Aleksejs Remesovs (Jāņa Bordāna un Jaunās konservatīvās partijas pārvaldītās Tieslietu ministrijas pārstāvis) – darbošanos rīdzinieki vērtē “visai kritiski”, nozīmē nepateikt neko: divas trešdaļas pilsētnieku lielākā vai mazākā mērā nav apmierinātas ar to, ko Rīgas labā dara treji vīri Rātsnamā kopā ar Ventspils brīvostas padomes locekli (!) Ivetu Zalpēteri Rīgas pilsētas izpilddirektora lomā.

Aptaujai, kas veikta pēc Latvijas sabiedrisko mediju pasūtījuma, rezultāti ir visnotaļ daiļrunīgi, lai gan pētījuma autoru līderis Arnis Kaktiņš situāciju cenšas izlīdzināt, apgalvojot: “negatīvā vērtējuma pamatā ir nevis pagaidu administratoru pieņemtie lēmumi, bet fakts, ka viņi nav rīdzinieku ievēlēti.” Un, “Mēs esam dabūjuši, ja es skatos kā rīdzinieks, kaut ko tādu, ko mēs jau paši neesam ne vēlējuši, ne izvēlējušies.”

Lai tā būtu, tomēr es personīgi esmu pārliecināts, ka iemesls ir ne tikai abstrakta rīdzinieku vēlēšanās, bet arī pilnīgi reāli lēmumi, ko pieņēmis triumvirāts. Piemēram, pašā krīzes kulminācijā atceļot visas atlaides pilsētas sabiedriskajā transportā. Vai par izpilddirektori pat bez konkursa karikatūras ieceļot sievieti, kas aktīvi darbojas 200 km attālā ostā. Visu to lieliski papildina automašīnas, kas izlūzušas cauri bruģim – turklāt nevis kaut kur, bet gandrīz iepretim RD Satiksmes departamentam Ģertrūdes ielā!

Bet eventuāls – aptaujas rezultātos tas vēl neatsoguļojas – kronis visam, protams, ir Tērbatas ielas slēgšana satiksmei uz mēnesi, turklāt laikā, kad paralēlajā Marijas/Čaka ielā notiek plaši remontdarbi. Galu galā tieši šis var izrādīties pēdējais piliens, kas Pūces plānu apgriež ar kājām gaisā.  

Bez šaubām, daļa sabiedrības, par autobrīvo Tērbatas ielu ir stāvā sajūsmā. Tomēr šajā gadījumā ir tikai viens vērā ņemams kritērijs: ko par to saka cilvēki, kas šajā ielā dzīvo? Jo sajūsmā kliedzošais pūlis te ierodas kā Zoodārzā, turpretim Tērbatas ielas aborigēniem ar šo situāciju kaut kā jāsadzīvo. Bet Pūces komanda nav vīžojusi viņu viedokli kaut pavirši papētīt.          

Visbeidzot, tiem, kas uztraucas par to, ka brīvajā Tērbatas ielā netiek ievēroti nekādi koviddrošības pasākumi. Take it easy, folks!* Tas ir tikai vēl viens nepārprotams apliecinājums, cik daudz “Covid-19” krīzē ir medicīnisku un cik – politisku apsvērumu. Precīzas proporcijas izskaitļot nemācēšu, taču, manuprāt, nav šaubu, ka politikas tur ir krietni vairāk nekā rūpju par mūsu veselību un labsajūtu. 

* Take it easy, folks! (angļu val.) – tulkojuma variants: Neiespringsti, tauta!

Tavs komentārs par rakstu: