• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Latvijas Attīstībai" vadītāju grupa"Latvijas Attīstībai" komediantu trupa ar galveno jokdari Juri Pūci priekšējās rindas vidū. Foto: Latvijas Attīstībai

Pūce un viņa partija «Latvijas Attīstībai» uzķēza uz galvas vēlētājiem

Gribējās atrast kaut ko pozitīvu partijas “Latvijas Attīstībai” līdera un dvēseles stāvoklī MEĻA Jura Pūces demisijai no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata. Taču tagad nākas atvainoties lasītājiem par savu pirmītējo naivumu (šeit).    

Dzintars Zaļūksnis

Tagad ir skaidrs, ka šī balagāna miniatūra iepriekš ir kārtīgi apspriesta, lomas sadalītas un iemēģinātas, un tikai tad noticis iestudējums publikai par prieku. Neviens jokdaris neko nav zaudējis!

Pats Pūce ar paceltu galvu atgriezies Saeimā, atjaunojot savu mandātu un līdz ar to arī algu un deputāta neaizskaramību.

Pūces kolēgas iz balagāna trupas “Latvijas Attīstībai” – cirkus artisti Artūrs Toms Plešs (viņš bijis Pūces adjutants ministrijā, un tagad, izskatās, iesēdīsies sava bijušā šefa krēslā!), Krista Baumane, Dace Bluķe, Mārtiņš Bondars, Ilmārs Dūrītis, Marija Golubeva, Inese Ikstena, Daniels Pavļuts, Dace Rukšāne-Ščipinska, Andris Skride, Mārtiņš Steins, Vita Anda Tērauda – caurkritušo vadoni ir sagaidījuši ar apskāvieniem, bučām un tortītēm, tādejādi viņa īso zvaigžņu stundu morālās skaidrības debesīs aplejot ar vircas spaiņiem, bet savai partijai liekot tīties toksiskā smakā.

Šī apķēzījusies trupa tagad izvirzījusi adjutantu Plešu, lai viņš turpinātu Pūces sāktās riebeklības Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) –, jo tās taču vislabāk turpināt kādam, kas tām stāvējis klāt,– lai Pūce varētu blisināt acis un izlikties par “vienu no 100 deputātiem”, kurš ne par ko neatbild, arī par paša pietaisīto administratīvi teritoriālo reformu (ATR) ne. Viņš taču ir varonis! – apkakājās un atzina, ka tā noticis.         

Protams, neko nezaudē arī Krišjānis Arturs Kariņš un viņa vadītā ministru varza, kas tiek lepni dēvēta par valdību. Pūces demisija ir nevis atgriezusi Latvijas politisko sistēmu Satversmē noteiktajās sliedēs – galvenā jeb likumdevēja vara ir Saeimai, savukārt valdība klusi ietur miera stāju un izpilda Saeimas lēmumus –, bet gan vēl vairāk nostiprinājusi perverso sistēmu, kurā Ministru kabinets parlamenta netraucēts komandē valsti un tās pilsoņus.

Un, visbeidzot, neko nezaudē arī šā iestudējuma pelēkais kardināls jeb kasieris, kurš, savu portfeli klēpī novietojis, vienkārši gaida šīs situāciju komēdijas turpinājumu. Naudas plūsmas nav mainījušās, un partijas portfeli tās atradīs jebkurā gadījumā. 

Tavs komentārs par rakstu: