• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Rail Baltic" terminālis lidostā "Rīga"."Rail Baltic" terminālis lidostā "Rīga". Vizualizācija: Rail Baltic

«Rail Baltica» infrastruktūra lidostā «Rīga» izmaksās gandrīz 287 miljonus eiro

Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa projekta “Rail Baltica” stacijas un saistītās infrastruktūras izbūve starptautiskajā lidostā “Rīga” izmaksās 236,961 miljonu eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informē projekta ieviesējs Latvijā – SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” pārstāvji.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pieskaitot 21% PVN, tas ir 286,723 miljoni eiro. Šā projekta līdzfinansētāji ir Eiropas Komisija (85%) un Latvijas valsts (15%). Tātad Latvijas nodokļu maksātājiem projektā nāksies ieguldīt 43 miljonus eiro.

SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” norāda, ka ir noslēgts līgums ar starptautiskā konkursa uzvarētāju personu apvienību “B.S.L. Infra”, kuru veido Austrijas uzņēmums “Swietelsky AG” un Latvijas būvniecības uzņēmumi SIA “Binders” un AS “LNK Industries”, par “Rail Baltica” stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā “Rīga” izbūvi.

Būvdarbus plānots veikt secīgi, piecos posmos līdz 2025. gada decembrim. Aktīvi būvdarbi sāksies šogad maijā. Pirmais darbu posms – “Rail Baltica” dzelzceļa infrastruktūras izbūve no stacijas “Imanta” līdz starptautiskajai lidostai “Rīga”, kā arī stacijas termināļa būvniecība - būs jāpaveic līdz 2023. gada martam/aprīlim.

Būvniecība notiks, pamatojoties uz atklātā starptautiskā konkursa uzvarētāja – triju valstu uzņēmumu apvienības “PROSIV” (tajā ietilpst itāļu “Sintagma”, slovāku “Prodex” un pašmāju “Vektors T”) – projektu.

Tavs komentārs par rakstu: