• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"S&P Global Rating" štāba vecā izkārtne."S&P Global Rating" mītnes vecā izkārtne. Attēls no: Youtube

Reitingu aģentūra «S&P Global Rating» gatava jaunai «zīmolmaiņai»?

Starptautiskā reitingu aģentūra “S&P Global Rating” (S&P, līdz 2007./2008. gada globālajai krīze šā zīmola nosaukums bija  “Standard&Poors”) ir apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu iepriekšējā, A+ līmenī, saglabājot arī stabilas nākotnes prognozes.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

VaiS&P eksperti Latvijai prognozē jaunu veiksmes stāstu? Visnotaļ. Man prieks par to, ka viņu skatījumā Latvijas ekonomiskā lejupslīde 2020. gadā ir bijusi mazāka nekā citām valstīm. Nudien, lieliski! Sak, pateicoties valdības īstenotajiem pasākumiem, aizelsušies stāsta S&P eksperti, “Covid-19” pandēmijas laikā, lai mazinātu tās negatīvo ietekmi uz ekonomiku, jau šā gada vidū Latvijas ekonomika atjaunošoties! Jūs, kas dzīvojat un strādājat šajā valstī, tam ticat? Jācer, ka S&P analītiķiem ir pieejama kaut kāda alternatīva, ne šīszemes informācija. Pretējā gadījumā prognozes par to, ka ekonomikas atdzīvošanās pozitīvi ietekmēšot valsts fiskālos rādītājus, ir ne vairāk, kā no grietiem grābtas.

Tāpēc InfoTOP.lv iesaka šīs “prognozes” saglabāt nelielā failā kādā monitora nostūrītī – un vasarā palūkoties, kā tās [ne]piepildās.

Valsts kase savā vietnē raksta: S&P norāda, ka “spēcīgi ekonomikas izaugsmes pamati un atgriešanās pie stingras fiskālās politikas mērķiem pēc “Covid-19” uzliesmojuma pārvarēšanas, kā arī ES monetārās politikas atbalsts, ļaus Latvijai izturēt šī brīža  “Covid-19” ietekmi un, sākot ar 2022. gadu, vispārējās valdības parāds samazināsies. Aģentūra uzskata, ka arī Latvijai pieejamais finansējums jaunā ES budžeta ietvaros būs spēcīgs atbalsts ekonomikas attīstībai.”

Tomēr izskatās, ka S&P analītiķi ir piemirsuši (vai vispār viņiem nav zināms), ka mūsu hipermerkantīlie politiķi ir atteikušies no neatmaksājamas palīdzības, tās vietā izvēloties ārējā parāda audzēšanu (par to atklāti runā Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle). 

Vārdu sakot, pēc šādām murgainām prognozēm skaidrāki kļūst iemesli, kāpēc iepriekšējā globālā krīze lika aģentūrai S&P veikt steidzamu rebrendingu jeb zīmolmaiņu, tostarp pārtaisīt nosaukumu.

Tavs komentārs par rakstu: