• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gidons Krēmers. Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Rīgā notiks Gidonam Krēmeram veltīts kinovakars

LETA

Nodibinājuma "Rīga 2014" projekta "Dzimuši Rīgā" norises gaitā trešdien, 2.jūlijā, kinoteātrī "Splendid Palace" notiks kinovakars "Rīgas Gidons", kurā tiks atspoguļota rīdzinieka Gidona Krēmera dzīve un darbs dokumentālajā un mākslas kino, informēja nodibinājuma "Rīga 2014" pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Kinovakarā tiks demonstrētas gan dokumentālās filmas par Gidonu Krēmeru un "Kremerata Baltica", gan fragmenti no mākslas filmām ar Gidonu Krēmeru Paganīni un citās lomās. Kinovakars sāksies plkst.20, biļetes par 3 eiro iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Foto, kino, video arhīvu apkopojumu sagatavojusi kinorežisore Laima Žurgina. No bagātā Rīgas kinostudijas arhīva, Latvijas Televīzijas un neatkarīgo studiju arhīvu klāsta režisore izvēlējusies tikai nelielu daļu, kas raksturo Gidona Krēmera Rīgas sajūtu. Tieši šī netveramā Rīgas kā māju sajūta starp mīļām, bet tomēr tālām metropolēm ir atslēga šim projektam, kam devīze "Dzimuši Rīgā".

Savukārt pirms kinovakara notiks Gidona Krēmera grāmatas "Vēstules jaunajai pianistei" atvēršana. "Vēstules jaunajai pianistei" ir jau ceturtā Gidona Krēmera grāmata, kas iznāk latviešu valodā. Kā parasti, pirmizdevums ir Krēmera dzimtajā ģimenes valodā - vācu, kam seko tulkojumi dažādās pasaules tautu valodās.

Šajā grāmatā izcilais mūziķis dalās pārdomās, kas viņu ir nodarbinājušas visu mūžu, - kāds ir ceļš uz panākumiem, kāda mēdz būt maksa par to un vai panākumi var būt mākslinieka mērķis. Grāmatas atvēršana paredzēta pirms kinoseansa, un tiem, kuri atnāks agrāk, būs iespēja saņemt mākslinieka autogrāfu.

Koncertu un pasākumu cikls "Dzimuši Rīgā" akcentē Rīgu kā saistošo - šobrīd izcilās pasaules mūzikas zvaigznes vienojošo - vietu. Vietu, kurā šie izcilie mākslinieki ir sākuši savas muzikālās gaitas, un vietu, kas devusi Eiropai un visai pasaulei tik daudz lielisku mūziķu.

Koncertcikla "Dzimuši Rīgā" kulminācija būs 6.jūlija koncerts skvērā pie Latvijas Nacionālās operas, kad uz īpaši veidotas brīvdabas skatuves satiksies Rīgā dzimušās pasaules mūzikas zvaigznes.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. "Rīga 2014" programmas partneris ir "Lattelecom", kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Tavs komentārs par rakstu: