• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Stēfans LēvensLēvens var būt gandarīts, bet ne priecīgs. Foto no: brytfmonline.com

Riksdāgs vispirms izsaka neuzticību premjeram Lēvenam, bet pēc tam atgriež viņu amatā

Zviedrijas valdības vadītāja amatu pēc neilgas pauzes atguvis sociāldemokrātu līderis Stēfans Lēvens (Stefan Löfven), kuram pirms pāris nedēļām Zviedrijas parlaments (Riksdag) – kaut kas tāds notika pirmo reizi valsts vēsturē – izteica neuzticību. Tomēr 7. jūlijā tas pats Riksdāgs nobalsoja par Levēna atgriešanos premjera amatā.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Par Zviedrijas sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (Sveriges Socialdemokratiska arbetarparti) līdera Lēvena atgriešanos valdības vadībā nobalsoja 116 parlamenta deputāti, 173 bija pret, bet 60 atturējās. Šajā gadījumā atturēšanās bija līdzvērtīga balsojumam par: lai izgāztu Lēvena apstiprināšanu, opozīcijai vajadzēja savākt vismaz 175 no 349 balsīm.

Lēvens pauda pateicību parlamentam par viņam atkārtoti izrādīto uzticību.

Valdību bija centies izveidot arī Moderātu partijas (Moderata samlingspartiet) līderis Ulfs Kristersons (Ulf Kristersson), bet, sapratis, ka parlamentāriešu vairākuma atbalstu iegūt nespēs, viņš atteicās no šā nodoma atkāpās.

Lēvens drīzumā varētu paziņot jaunās valdības sastāvu, bet būtiskas izmaiņas nav gaidāmas.

Lēvena mazākuma valdībai būs jāmēģina noturēties līdz 2022. gada septembrim, kad Zviedrijā plānotas parlamenta vēlēšanas.

Tavs komentārs par rakstu: