Mārtiņš Dzierkals ar kolēģiemMārtiņš Dzierkals šajā spēlē guva abus vārtus. Foto: IIHF

Saglabātās ilūzijas. Somija 3-2 (P) Latvija

Savu priekšpēdējo priekšsacīkšu turnīra spēli Latvijas valstsvienība aizvadīja pret Somiju, kura pēc uzvaras pār Vāciju vienīgā no B grupas komandām jau bija sev faktiski garantējusi iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pēc uzvaras pār Latviju papildlaikā par to vairs nav ne mazāko šaubu.

Esošie pasaules čempioni somi maču sāka ne īpaši ņipri, taču jau pēc trim spēlētām minūtēm negadījums palīdzēja viņiem izvirzīties vadībā: Jāņa Kalniņa atvairītā ripa trāpīja pa ceļgalu somu uzbrucējam un ielidoja vārtos. Tiesneši gan kārtības labad papētīja video, bet, neko daudz nedomādami, golu ieskaitīja. Arī turpmāk varēja redzēt, ka Somijas izlase faktiski ir nodrošinājusi sev vietu ceturtdaļfinālā: somi ir gana disciplinēti, tomēr sevišķu centību neizrāda. Un pusotru minūti pirms trešdaļas beigām negadījums iegāž arī somus – Mārtiņš Dzierkals viegli uzmet pa vārtiem, bet Lauris Dārziņš ir tik cieši nosedzis pretinieku vārtsargu, ka ripu viņš ierauga tikai sev aiz muguras: 1-1.

Otrajā trešdaļā cīņa kļūst žiperīgāka, bet tas notiek, pateicoties Latvijas vienībai, kura kāpina tempu un cenšas maksimāli apdraudēt pretinieku vārtus. Somi miegaini, bet meistarīgi atgaiņājas, līdz pašās trešdaļas beigās viņiem tas apnīk, un viņi vēlreiz izvirzās vadībā. 1-2 – ar tādu rezultātu komandas aiziet atpūtā.

Šķiet, somu treneri cerēja, ka miegainā spēlē rezultātu varētu arī noturēt, tāpēc Somijas vienība turpināja tādā garā – vārtus it kā izslēdza no apziņas, spēli mēģināja slāpēt pie apmalēm. Un tas strādāja – līdz 54. minūtei, kad Dzierkalam padevās lielisks labojums Dārziņa metienam. 2-2, iegūts punkts, un mačs pārgāja papildlaikā, kurā četras sekundes pirms beigu sirēnas somi guva izšķirošos vārtus.

Pēdējā B apakšgrupas spēle Latvijas izlasei 1. jūnijā plkst. 20.15 pret Vāciju. Rēķins vienkāršs: jāuzvar pamatlaikā, un tad varēs skatīties, kā noslēgsies citas spēles.

Valdība ir nolēmusi, ka vakcinētie un izslimojušie līdzjutēji ierobežotā skaitā – un samaksājot 110 eiro par biļetei – savu komandu varēs atbalstīt “Arēna Rīga” tribīnēs: atbilstoši Ministru kabineta lemtajam skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1. jūnija, tātad arī izslēgšanas turnīra spēles un finālus. Uz ceturtdaļfināliem biļetes tirgos par 165 eiro, uz pusfināliem – par 220 eiro, uz spēli par trešo vietu par 280 eiro, bet uz finālu – par 340 eiro.

Tribīnēs varēs iekļūt personas, kuras varēs ar sertifikātu apliecināt, ka ir vakcinētas pret “Covid-19” un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai arī no 22 līdz 90 dienām pēc “AstraZeneca” vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc šīs vakcīnas otrās devas saņemšanas. Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras kovidu ir pārslimojušas. Biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Personalizēta ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Skatītājiem visa spēles apmeklējuma laikā būs jālieto mutes un deguna aizsegi, tostarp atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstēs pārsniegt 2660, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058.

Citu spēļi rezultāti 29. un 30. maijā. A grupa: Čehija 6-1 Šveice 1-4 Krievija, Slovākija 2-0 Dānija, Baltkrievija 0-6 Šveice, Zviedrija 3-1 Slovākija; B grupa: Itālija 3-11 Kazahstāna, Norvēģija 1-2 ASV, Vācija 1-2 Somija, Itālija 1-7 Kanāda.

Pirms pēdējās kārtas B grupā līdere ir Somija – 15 punkti, 2. vietā ASV – 12 (pēc 4 spēlēm), 3. Kazahstāna – 10, 4. Vācija – 9 punkti pēc 4 spēlēm. Tik pat punktu, bet pēc 5 spēlēm, ir arī Latvijas un Kanādas vienībām, bet cerības iekļūt ceturtdaļfinālā jau ir zaudējusi Norvēģija (5 punkti) un Itālija (0 punktu).

A grupā situācija ir ne mazāk samudžināta. Izslēgšanas spēlēs pavisam noteikti neiekļūs tikai Lielbritānijas un Baltkrievijas izlases, kurām ir pa 4 punktiem, un arī Dānijai ar pagaidām izcīnītiem 8 punktiem tās, visdrīzāk, ies secen. Trim vienībām – Šveicei, Krievijai un Slovākijai – ir pa 12 punktiem (Krievijai 4 spēlēs), Zviedrijai ir 9, Čehijai un Dānijai – pa 8 punktiem. Labākā situācijā ir Čehija, kura aizvadījusi par vienu spēli mazāk nekā konkurenti. Bet kopumā jāsaka, ka A grupā vēl neviena komanda nevar justies droša par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.