• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jenss StoltenbergsJenss Stoltenbergs: NATO nepatīk, ka Baltkrievija un Krievija savstarpēji tuvinās... Foto: AFP

Stoltenbergs «brīdina» Krieviju un Baltkrieviju

Uz Baltkrievijas īstenoto Īrijā reģistrētās aviosabiedrības “Ryanair” lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas Minskā ir reaģējis NATO (North Atlantic Treaty Organization) ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg): viņš ir brīdinājis Krieviju un Baltkrieviju “nedraudēt NATO sabiedrotajiem”.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Mēs, protams, esam gatavi ārkārtas situācijās aizsargāt un aizstāvēt ikvienu sabiedroto pret jebkāda veida draudiem no Minskas un Maskavas," ir paziņojis Stoltenbergs komentārā laikrakstam “Welt am Sonntag”.

“Mēs esam modri, un mēs uzmanīgi sekojam līdzi tam, kas notiek Baltkrievijā,” saka Stoltenbergs, paužot viedokli, ka Baltkrievija kļūst arvien atkarīgāka no Krievijas, bet NATO esot “nopietni nobažījusies par ciešo sadarbību starp Maskavu un Minsku”.

“Mums agrāk nācies pieredzēt, ka Krievija ir masveidā pārkāpusi tādu valstu kā Ukrainas, Gruzijas un Moldovas teritoriālo integritāti,” atgādina NATO ģenerālsekretārs.

23. maijā Baltkrievija izraisīja starptautisku viļņošanos, liekot Minskā veikt ārkārtas nosēšanos “Ryanair” reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnai un aizturot tajā opozīcijas blogeri Ramānu Prataseviču (Раман Пратасевіч) un viņa draudzeni, Krievijas pilsoni Sofiju Sapegu (София Сапега).

Stoltenbergs sola, ka situācija Baltkrievijā tikšot apspriesta NATO samitā Briselē nākamnedēļ.

Tavs komentārs par rakstu: