• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kirovs LipmansKirovs Lipmans no valsts saņēmis spļāvienu sejā. Foto no: treideri.lv

Tiesa spriež, ka «Grindeks» akcionāri Lipmani parādā valstij 1,9 miljonus

Rīgas apgabaltiesa ir apmierinājusi SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” (šādi tagad ir transformējusies kādreizējā Privatizācijas aģentūra) prasību pret Kirovu un Filipu Lipmaniem par zaudējumu piedziņu. Līdz ar to no Lipmaniem, kad spriedums stāsies spēkā, tiks sākta vairāk nekā 1,9 miljonu eiro piedziņa. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tiesa lēma, ka no tēva un dēla Lipmaniem par labu Latvijas valstij solidāri [t.i., vienādā mērā] piedzenami zaudējumus 1 903 294 eiro apmērā, kā arī tiesas izdevumi 31 732 eiro un ar lietas vešanu saistītie izdevumi 7133 eiro, kopā tātad 1 942 160 eiro.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt kasācijas kārtībā 30 dienu laikā no sprieduma pasludināšanas dienas Augstākajā tiesā (AT), un Kirovs Lipmans, kurš spriedumu ir nosaucis par “nepamatotu, absurdu un netaisnīgu”, sola to pārsūdzēt. 

Lipmans-vecākais ir sašutis: “Kad es iegādājos “Grindeks” akciju paketi un ķēros pie uzņēmuma attīstīšanas, tā gada apgrozījums bija tikai desmit miljoni. Pašlaik tie ir jau vairāk nekā 187 miljoni eiro. Ierēdņiem un politiķiem būtu jārūpējas par šādu uzņēmumu attīstību, kas nodrošina labi apmaksātas darbavietas un ienākumus valsts budžetam, vai vismaz nebūtu jāmēģina gandrīz vai neslēpti prātot – ja reiz te ir tik plaukstoša kompānija, kā mēs varētu no uzņēmuma un tā īpašniekiem nocirpt kaut ko vēl papildus, kas kompensētu mūsu pašu neizdarības sekas.”

Viņa vērtējumā, vispirms valsts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) personā izrādījies neuzticams partneris, sākumā oficiāli paziņojot, ka Filipu Lipmanu neuzskata par Kirova Lipmana ģimenes locekli, bet pēc tam viedokli diametrāli mainot.

“Savukārt pēc tam, kad valdība bija aizdomīgi, pat nesaimnieciski lēti pārdevusi savas “Grindeks” akcijas un tai nācās taisnoties sabiedrības priekšā, šis FKTK “jaunais” viedoklis izrādījās nesaimnieciskajiem politiķiem un ierēdņiem pietiekami vilinošs, lai uz tā pamata mēģinātu sava nesaimnieciskuma dēļ radušos zaudējumus piedzīt no manas ģimenes,” savu versiju izklāsta Kirovs Lipmans.

Viņaprāt, īpaši absurdi, ka “Possessor” sevi dēvē par “valsti pārstāvošu mazākuma akcionāru”. Kirovs Lipmans uzsver, ka tieši Privatizācijas aģentūra bija tā, kas valdības uzdevumā valstij piederošās “Grindeks” akcijas pārdeva neizdevīgā brīdī un par ārkārtīgi zemu cenu.

Viņaprāt, tas, ka valsts vēl joprojām mēģina tiesas ceļā no uzņēmēja piedzīt zaudējumus, kas radušies valsts nesaimnieciskas rīcības rezultātā, “dod ļoti sliktu signālu ārvalstu investoriem un uzņēmējdarbības videi kopumā”.

Tavs komentārs par rakstu: