• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Artuss Kaimiņš un Mārtiņš BondarsBez Artusa Kaimiņa (pa kreisi) un Mārtiņa Bondara kārtīga Tiesājamo deputātu frakcija nesanāk. Foto no: jauns.lv

Tiesājamo deputātu frakcija 13. Saeimā

Ģenerālprokuratūra saņēmusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ierosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret 13.Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu. Atkārtoti. Jo vienreiz Kaimiņš jau baidīts. Laikam nav sapratis drēbi. Bet šoreiz ne par Kaimiņu kā subjektu, bet par tiesājamajiem deputātiem 13. Saeimā.  

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Patlaban apsūdzētā statusā par dažādiem nodarījumiem ir trīs 13. Saeimas deputāti – Juris Jurašs (ievēlēts no Jaunās konservatīvās partijas), Atis Zakatistovs (KPV LV) un Aldis Adamovičs (Jaunā vienotība). Juraša un Zakatistova lietas ir pirmās instances tiesā, bet Adamovičam apsūdzība celta tikai nupat. Pierēķinot Kaimiņu, nu sanāk veseli 4% no visa parlamenta sastāva.

Daudz. Vairāk nekā sabiedrībā vidēji. Tomēr, lai izveidotu frakciju, viena deputāta vēl pietrūkst. Proti, atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa 186. pantam, frakciju var izveidot “ne mazāk kā pieci viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta deputāti”. Minētā četrotne nav ievēlēta no viena saraksta, tāpēc varētu rasties zināmas formālas grūtības šādu frakciju pieteikt Saeimas Prezidijā.

Tāpēc kungiem varētu nākties sākumā izlāpīties ar Kārtības ruļļa 194.1 pantu, kurš trim un vairāk deputātiem ļauj veidot deputātu grupu “ar deputāta darbību saistītu interešu apmierināšanai”.

Tiesa, tas būtu tikai un vienīgi pagaidu variants, jo deputātu grupas atsevišķu finansējumu no nodokļu maksātājiem nesaņem.

Taču grupa jau ir spēks! Četrotne varētu sev piesaistīt vēl arī tādu varenu vīru kā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas šefu Mārtiņu Bondaru (Attīstībai/PAR!) –, un tā būda varētu aiziet rūkdama! Lai arī Bondars iet pa citu līniju (civiltiesisko), Kārtības rullī šāds ierobežojums nav atrunāts.

Piecatā jau būtu vieglāk ij Kārtības rulli maķenīt pagrozīt (svītrot nejēdzīgo formulu “viena nosaukuma deputātu kandidātu saraksta”), ij frakcijas telpu un finansējumu izsist. Un tad pilnīgi oficiāli un konsekventi varētu rūpēties par visu tiesājamo un apbižoto interesēm Latvijas parlamentā.     

Tavs komentārs par rakstu: