• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks atsakās no potes.Man ir tiesības savā ķermenī ielaist tikai to, ko vēlos. Foto: Getty Images

Tiesībsargs: par atteikšanos potēties no darba atlaist nedrīkst! jeb Ko par to teiks Brisele?

Pedagogu arodbiedrība ir ziņojusi, ka skolotāji ir sūdzējušies par direktoriem, kuri spiež vakcinēties pret kovidu, draudot, ka pretējā gadījumā viņus atlaidīs no darba. To nedrīkst pieļaut, intervijā Latvijas radio 4 Ziņu dienestam (krievu valodā šeit) uzsver tiesībsargs Juris Jansons.  

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

“Mēs esam sākuši šo jautājumu pētīt, tāpēc ka tas ir ļoti svarīgs cilvēktiesību aspektā,” precizē Jansons. “Tāpēc ka viens ir ierobežojumi, bet pavisam cita lieta –, ja kaut kas jādara piespiedu kārtā, piemēram, obligāti jāsaņem vakcīna. Domāju, ka vēl notiks liela diskutēšana, vai tas ir pareizi/nepareizi, leģitīmi/neleģitīmi. Taču vienu mēs varam pateikt: ja kāds atsakās no vakcīnas, mūsu normatīvie akti neparedz viņu atlaist no darba. Iespējams, var noteikt kaut kādus ierobežojumus, bet tā vienkārši pateikt: “viss, atā, mēs laužam ar tevi līgumu,” būtu prettiesiski.”  

Domāju, ka tiesībsarga viedoklis šajā gadījumā ir pietiekami izsvērts, taču... Es baidos no brīža, kad visi tie, kas sapņo sapotēties, būs to izdarījuši. Šajā ziņā paldies valdībai, kura beidzot ir devusi tādu iespēju, lai arī runa ir par daudz kritizēto “AstraZeneca” vakcīnu. [Godīgi sakot, grūti pateikt, vai tā patiešām šobrīd ir bīstamākā starp citām tādā pašā steigā izstrādātajām pretkovida vakcīnām.] Esmu pārliecināts, ka tie, kas ir pieņēmuši stingru lēmumu potēties, zina, ko viņi dara.

Bet kas notiks pēc tam? Nešaubos, ka sekos interpretācijas un ticības deķa staipīšana. Ja vakcinētie sāks kaunināt nevakcinētos, tas vēl būs vieglākais no variantiem. Daudz smagāk nāksies, ja kāda no grupām kļūs agresīva. Un vēl nepatīkamāks stāvoklis iestāsies, kad valdība nostāsies vakcinēto pusē un sāks reāli ierobežot nevakcinēto cilvēktiesības.

Baidos, ka nevienam tiesībsargam dukas tad nepietiks, jo par kovidpasu (gan saukājot tās zaļie sertifikāti) ieviešanu tiek runāts Briseles līmenī. Un viena daļa sabiedrības šo risinājumu uzskata ne tikai par normālu, bet pat nepieciešamu. Sak, tā jums vajag, tumsoņas, folijcepurīšu nēsātāji, 5G torņu dedzinātāji, plakanās zemes piekritēji! Brisele mums palīdzēs...

Tavs komentārs par rakstu: