• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Karikatūra "Ieeja tikai vakcinētajiem"Ieeja tikai vakcinētajiem! Attēls: Brian Wang/scmp.com

Triecienuzbrukums demokrātijas mantojumam sāksies 15. jūnijā

Ja runa ir par atkāpšanos no demokrātijas principiem un liekulīgām rūpēm par sabiedrības veselību, ar tām piesedzot prastu naudas plūsmas koriģēšanu par labu koalīcijas un citiem svarīgiem partneriem, Latvijas politikāņi ir gatavi skriet pa priekšu visiem iespējamajiem vilcieniem, turklāt palēkdamies un jautri purkšķēdami. Re, visai Eiropai par paraugu viņi ir izsludinājuši datumu, kad sāks darboties kovidpases jeb, eifēmismos runājot, zaļie sertifikāti – šī vēsturiskā diena, kad sāksies triecienuzbrukums vairāk nekā gadsimtu krātajam demokrātijas mantojumam (jo pati demokrātija jau ir izlaidusi garu), būs 15. jūnijs.    

Dzintars Zaļūksnis

Pat nemēģināšu pārliecināt jūs, cik tas ir bīstami: šobrīd sabiedrība ir sašķelta divās aptuveni vienādas masas daļās – puse man ticēs bez argumentiem, otra puse noraidīs – arī tāpat, bez argumentiem. Jo cilvēks tic tam, kam GRIB ticēt – tik vienkārši! Bet tā ir jebkuras propagandas vājākā vieta: daļu cilvēku ir ļoti grūti piespiest ticēt absurdam, vēsture rāda, ka tādus var vienīgi ieslodzīt koncentrācijas nometnē vai fiziski iznīcināt. Ceru, ka līdz tam nenonāks, taču, godīgi sakot, šī cerība kļūst arvien šķidrāka.

Šobrīd nav lielas nozīmes pat fundamentālajam jautājumam, vai tu esi vakcinējies? Pīrādziņa laiks iet uz galu, parādās pātadziņa. Kurš var būt pārliecināts, ka, izturējis pierunāšanu, izturēs arī piespiešanu? Cilvēkam, kas visu mūžu (vai vismaz lielāko tā daļu) ir dzīvojis kādā nebūt, tomēr demokrātijā, tas varētu būt nepārvarams šoks.

Vienkāršāk izsakoties, tieši šajā brīdī izšķirsies, cik intensīvi tu esi gatavs domāt ar savu galvu un pieņemt patstāvīgus lēmumus. Ja konkrēts acumirkļa komforts tev būs svarīgāks par ilgtermiņa abstraktu brīvību, tu izdarīsi to, ko no tevis gaida globālais isteblišments. Pēc tam atliks tikai pacensties saglabāt iekšējo līdzsvaru un ticību, ka vismaz vakcinētajiem kaut kādas cilvēka tiesības un brīvības tiks saglabātas.

Tātad līdz brīdim, kad Latvijā tiks ieviests zaļais digitālais sertifikāts (Eiropas Parlaments to rosina dēvēt godīgāk – par ES “Covid-19” sertifikātu), atlikušas nepilnas četras nedēļas. Kovidpanikas rīkotāju skatījumā lojālākajiem pilsoņiem tas būs rosīgs laiks – jāpaspēj saņemt apliecinājumu par veikto potēšanu, jo ar to papīrīti, kas jau ir saņemts, nepietikšot. Kāpēc nepietiks, nejautājiet, diezin vai kāds papūlēsies kaut cik pārliecinoši atbildēt.

Zaļais digitālais sertifikāts apliecinās pilnībā veiktu vakcināciju vai izslimotu kovidu. Šie cilvēki būs vienlīdzīgāki par citiem, lai gan viņiem būs savs derīguma termiņš: valdība vēl nav īsti izlēmusi, pēc cik ilga laika visiem liks veikt revakcināciju, taču tā noteikti būs! Iespējams, tas būs jādara reizi gadā, bet var būt, ka reizi pusgadā.

Turklāt nevajadzētu iedomāties, ka zaļais digitālais sertifikāts būs atslēdziņa visām durvīm. Jau tagad zināms, ka ES negrasās unificēt visu dalībvalstu attieksmi pret šo dokumentu. Ceļotājiem ir un būs jārēķinās ar iebraukšanas prasībām katrā konkrētā valstī, un lielā daļā – droši vien arī Latvijā – iebraucot tik un tā var tikt prasīts uzrādīt negatīvu “Covid-19” testu un/vai doties pašizolācijā.

InfoTOP.lv jau rakstīja (šeit), ka nepotēto cilvēku diskriminācijas mehānisms Latvijā ir izveidots, un process var sākties. Vēlu visiem izturību un – galvenais – domāt pašiem ar savu galvu! Dzīvosim tā, kā to būsim pelnījuši.   

Tavs komentārs par rakstu: