• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ventspils stadionsTurpmākos septiņus gadus Ventspils stadions pieredzēs tikai vietējas spēles. Foto: fkventspils.com

UEFA diskvalificē FK «Ventspils» uz septiņiem gadiem

Eiropas Futbola federāciju apvienības (Union of European Football Associations, UEFA) Kontroles, ētikas un disciplīnārā vienība (Control, Ethics and Disciplinary Body, CEDB) ir paziņojusi par Latvijas kluba “Ventspils” diskvalifikāciju Eiropas kausu turnīros uz septiņiem gadiem – līdz 2027./2028. gada sezonai ieskaitot.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tik sūrs sods piespriests pēc UEFA uzraudzītas izmeklēšanas saistībā ar aizdomām par spēļu rezultātu ietekmēšanu un saistītu darbību veikšanu vairākās starptautiskās spēlēs 2018./2019. un 2019./2020. gada Eirokausu sezonās.

FK“Ventspils” prezidents Adlans Šišhanovs diskvalificēts uz mūžu, bet sporta direktors Nikolajs Djakins – uz četriem gadiem. UEFA pieprasījusi Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (franču: Fédération Internationale de Football Association, FIFA) piemērot Šišhanovam un Djakinam diskvalifikācijas arī visas pasaules mērogā.

Klubam un tā amatpersonām diskvalifikācija piemērota par iesaistīšanos krāpniecībā, mēģinājumu iesaistīties krāpniecībā, aktīvā vai pasīvā kukuļošanā un/vai korupcijā. Klubs pārkāpis UEFA statūtus, kā arī nav ievērojis ētikas, uzticamības, godīguma un sportiskas rīcības principus.

Tostarp klubs pārkāpis arī principu, kas liedz personai pretlikumīgi ietekmēt spēles un/vai sacensību rezultātus, gūstot sev vai trešajai personai kādas priekšrocības. Pārkāpts arī princips, kas liedz tieši vai netieši piedalīties likmju izdarīšanā vai citās līdzīgās aktivitātēs un gūt finansiālu labumu no šādām darbībām.

Uz desmit gadiem diskvalificēts arī Krievijas tiesnesis Sergejs Lapočikns (Сергей Лапочкин), turklāt diskvalifācija attiecas uz jebkurām ar futbolu saistītām darbībām. Lapočkins sodu saņēmis par to, ka zinājis par ventspilnieku nelikumīgajām darbībām, bet nav par tām ziņojis

Tavs komentārs par rakstu: