• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Māris Kučinskis uzstājas tribīnēMāris Kučinskis: jūs gaidījāt kaut ko jaunu? Aizmirstiet! Foto: Ieva Lūka/LETA

Valdība apstiprina plānu, kurā paredzēts praktiski neko nemainīt

Ministru kabinets ir akceptējis valdības rīcības plānu un tā pielikumu par prioritārajiem uzdevumiem tautsaimniecības attīstībai.

Ministru prezidents Māris informē, ka ”no rīcības plāna ir izņemti vairāki punkti”, tajā pašā laikā ir notikusi arī atgriešanās pie punktiem, “kur ir redzams skaidrs finansējums to īstenošanai”. Kučinskis īsumā iepazīstināja ar pašu rīcības plānu, izstāstot par galvenajiem mērķiem, piemēram, par sabalansētu iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu 5% robežās ik gadu no 2018. gada.

Kā pēdējā laikā pieņemts, premjers uzsvēra, ka “ļoti būtisks jautājums ir valsts drošība”, jo bez tās “nav iespējams īstenot visus pārējos plānā noteiktos uzdevumus”. Faktiski plānā nav nekā svaiga, praktiski vienīgais jauninājums attiecas uz birokrātisko pusi: plāna izpilde ik pusgadu (pēc 1. janvāra un 1. jūlija) tiks apspriesta. Bet citādi valstī, kā saka, viss paliks pa vecam.

InfoTOP.lv jau rakstīja, ka valdība ir akceptējusi Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto “Latvijas Stabilitātes programmu 2016.-2019. gadam” (sīkāk par to lasiet šeit). “Jaunais” rīcības plāns, protams, ir pieskaņots šai programmai, kura tieši tāpat neparedz nekādas būtiskas izmaiņas valsts virzībā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: