• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
AS "Olainfarm"Foto: Lita Krone/LETA

Valdība piešķirs AS "Olainfarm" nodokļu atlaides uzņēmuma investīcijām

NOZARE.LV. 

Latvijas valdība ir nolēmusi piešķirt AS "Olainfarm'' nodokļu atlaides uzņēmuma investīcijām, AS "Olainfarm'' virtuālajā konferencē pavēstīja valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Kopumā tuvāko divu gadu laikā investīcijas varētu sasniegt 40 miljonus eiro, tās tiktu veiktas jaunu ražošanas telpu izveidē, kā arī enerģijas efektivitātes uzlabošanā, piemēram, ieguldot dzesēšanas iekārtās. "Tāpat ilgtermiņā AS "Olainfarm'' neizslēdz iespēju pārpirkt kādu farmācijas uzņēmumu, kas darbojas ārpus NVS valstu tirgus, taču šobrīd uzņēmumam konkrētu plānu nav," teica Lapiņš.

Jau vēstīts, ka 11.martā AS "Olainfarm'' aizvadīja 2013.gada 4.ceturkšņa virtuālo konferenci investoriem. Konferences laikā AS "Olainfarm'' valdes loceklis Salvis Lapiņš analizēja 2013.gada 4.ceturkšņa un pilna 2013.gada finanšu rādītājus, kā arī informēja par aktualitātēm uzņēmumā.

Saskaņā ar Lapiņa teikto, ņemot vērā uzņēmuma investīciju plānus, AS ''Olainfarm'' valde uzņēmuma akcionārus aicinās 2013.gada un 2014.gada uzņēmuma peļņu atstāt nesadalītu un atsākt dividenžu izmaksu, sākot ar 2015.gada peļņu, dividendēs izmaksājot 17,5% no peļņas.

Informējot par Ukrainas situāciju, Lapiņš skaidroja, ka saskaņā ar aktuālajiem datiem uzņēmuma realizācija Ukrainā šī gada februārī sasniedza 700 000 eiro.

Savukārt iekšējai plānošanai AS ''Olainfarm'' paredz, ka īstermiņā realizācija uz Krieviju nepieaugs, savukārt realizācija Ukrainā varētu sasniegt no 0,7 līdz 1 miljonam eiro mēnesī, stāsta Lapiņš.

Virtuālās konferences noslēgumā Lapiņš informēja par to, ka uzņēmumam šobrīd ir 13 patenti ar dažādu darbības termiņu - no 4 līdz pat 18 gadiem, tāpat viņš atklāja, ka jautājums par AS "Olainfarm'' akciju nominālvērtības samazināšanu joprojām ir aktuāls un pie tā ir plānots atgriezties šī gada rudenī.

AS "Olainfarm" ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā, šobrīd produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 35 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Koncerna AS "Olainfarm" peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bija 12,6 miljoni eiro, kas ir par 8% mazāk nekā 2012.gadā, kad "Olainfarm" peļņa sasniedza 13,9 miljonus eiro. Apgrozījums pērn bijis 78 miljoni eiro, kas par 4% lielāks nekā 2012.gadā, kad "Olainfarm" apgrozījums bija 75,3 miljoni eiro. Lielākais uzņēmuma īpašnieks ir Maligins.

Tavs komentārs par rakstu: