• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krišjānis KariņšK.A.Kariņš: intelektam nevajadzētu bojāt jūsu sejas! Foto: Sergey Melkonov/Sputnik

Valdība turpina sabiedrības «debilizāciju»: tiek slēgtas bibliotēkas un kultūrvietas

Šis jau būtu komiski, ja nebūtu tik dramatiski. Bez šaubām, nekādu pētījumu par to, cik daudz ļautiņu koronavīruss ir nomedījis tieši bibliotēkās, nav. Un nevar būt. Toties atņemt cilvēkiem grāmatas ir ļoti apzināts solis uz garīgā līdzsvara izjaukšanu. Es te, protams, nerunāju par virtuālo paaudzi vai pamuļķīšiem, kas gadās ikvienā paaudzē.    

Dzintars Zaļūksnis

Kad vara organizēja “informācijas noplūdi”, sociālajos tīklos palaižot valdības it kā apspriestu projektiņu par mājas režīma ieviešanu, aizliedzot cilvēkiem bez īpaša iemesla (ha ha) atstāt dzīvesvietu, prātīgi cilvēki saprata, ka tas ir riktīgs feiks: kā gan iespējams to organizēt, ja pasē (pieņemsim, ka, draudot ar 3000 eiro sodu, visus piespiestu tās vazāt līdzi) nekādas atzīmes par dzīvesvietu sen vairs nav? Bet topošā kaimiņstučīšanas sistēma vēl nav gatava tādiem informācijas apjomiem.

Tāpēc varējām gaidīt, ka Latvijas gaišākie kovidprāti ar Krišjāni Arturu Kariņu priekšgalā pacentīsies izštukot kādu riebeklību, kura pēc mājas režīma draudiem liksies kā tīrā labdarība. Sak, lielum lielais paldies, K.A.Kariņa kungs, kur un cikos tauta var nākt pateicībā bučot jūsu kājeles?!     

K.A.Kariņš sev pāri nedarīs. Tāpēc izvēlas personīgi nesāpīgus ierobežojumus: no 21. decembra līdz 11. janvārim aizklapēt bibliotēkas, muzeju iekštelpas, izstāžu zāles un citas kultūrvietas. Piesakieties kāds, kas ir redzējis pašu K.A.Kariņu vai kādu viņa šlepes nesēju – Ilzi Viņķeli, Ugu Dumpi, Juriju Perevoščikovu – bibliotēkā! Viņiem taču nav laika, ik brīdi jādomā par baiso kovidu! Kāda tur grāmatu lasīšana... Bet valdības rīkojumus ikviens var atrast un izlasīt internetā.

Uz visa šā fona atliek tikai priecāties, ka šogad nebūs arī Ziemassvētku tirdziņu. Radusies iespēja beidzot tikt vaļā no komerciālās piesmakas, kas neglābjami pavada laiku ap gadu miju. Bet amatniekiem, kuri atstāti bada maizē, labais elfs K.A.Kariņš, cerams, nepažēlos kādu kapeiciņu no naudiņas, kuras viņam ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis.

Tavs komentārs par rakstu: