• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aigara Bikšes "māsiņas" statujaKā tad tā, vai ar Saeimas deputāta Aigara Bikšes pieminekli sabiedrotajiem nepietiek? Foto: lsm.lv

Valdības «kovidgvarde» sāks pirmsstreika sarunas

Iestāstītās [sociālās] kovidkaites frontes Latvijas sektorā briest pārmaiņas: savas pozīcijas grasās pamest kovidgvarde, kura Krišjāņa Artura Kariņa kompānijai palīdz raidīt ar zināšanām neaizsargātā pūļa virzienā arvien jaunus kovidbaiļu fugasus.

Dzintars Zaļūksnis

Savus galvenos sabiedrotos – mediķus – K.A.Kariņš un viņa jenerāļi, izrādās, ir barojuši pārsvarā ar tukšiem solījumiem, noskauzdami viņiem pat kādu kripatu no aizņemtajiem un pētījumos un plakātos notrallinātajiem miljardiem.  

Tāpēc Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir izplatījusi informāciju, ka tā “uzsākusi biedru aptauju par atbalstu pirmsstreika sarunām”.

LVSADA biedri esot sašutuši par veselības feldmaršala – kapelmeistara Daniela Pavļuta – “diskriminējošo attieksmi pret mazāk atalgotajiem veselības aprūpes nozares darbiniekiem”. Izrādās, Pavļuta kapelas pakļautībā ir iestādes, kurās atalgojums nav būtiski palielināts kopš 2009. gada krīzes!

Laikā, kad pieaug energoresursu cenas, nopietni cilvēki brīdina par pārtikas cenu kāpumi un inflācijas palielināšanos, K.A.Kariņa uzticamais špricnesējs Daniels Pirmais “augstprātīgi atsakās apspriest jautājumu par  atalgojuma pieaugumu jaunākajam medicīniskajam personālam (māsu palīgiem) un atbalsta jeb tehniskajam personālam, aizbildinoties ar tā saucamo  {Ilzes] Viņķeles domnīcas  modeli, kas esot taisnīgs, elastīgs, motivējošs un caurspīdīgs... [par to rakstīju šeit – Dz.Z.]  Laikā, kad cilvēkresursu trūkums nozarē ir galvenā problēma, koalīcija ir atbalstījusi veselības ministra naudas izšķērdēšanas plānu, piešķirot miljonus loterijām un citiem pasākumiem.” Tā, lūk, izsakās arodbiedrība, un man ir aizdomas, ka šie formulējumi ir nevis skarbi, bet gan dipolmātiski nogludināti.

LVSADA priekšsēdētāja vietniece Līga Bāriņa atgādina, ka “Latvijas vienīgā un galvenā vērtība ir cilvēks” un izsaka novēlējumu, lai veselības ministram “beidzot nāktos saprast, ka veselības aprūpe ir komandas darbs, kur svarīgs katra darbinieka ieguldījums”.

Nezinu, kā veselības ministrs, bet ģenerālkapelmeistaram Pavļutam ir tikai viena – K.A.Kariņa maizestēvu sarakstīta partitūra. Ceru, ka kļūdos.

Tavs komentārs par rakstu: