Latvijas hokejisti pirms spēlesVar izrādīties, ka pret norvēģiem iegūtais viens punkts ir svarīgāks par diviem zaudētajiem. Foto no: jauns.lv

Vikingu [ne]veiksme. Latvija 3-4 (N) Norvēģija

Pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrs tuvojas noslēgumam, bet turnīra tabulās valda nebijis juceklis. 28. maijā pēc dienas spēlēm izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā A grupā bija zaudējusi vienīgi Lielbritānijas izlase, B grupā – Itālija. Pēc vakara spēlēm no laivas tika izmestas arī Baltkrievija un... Norvēģija – lai arī mūsējie piekāpās, tomēr vikingu zaudētais punkts viņu cerības uz ceturtdaļfinālu ir dzēsis. Izslēgšanas spēles nav garantētas arī Latvijai, jo abos atlikušajos mačos pret somiem un vāciešiem ir jāuzvar.

Pirmie vārtus guva norvēģi. Viņiem paveicās jau otrajā minūtē, jo patiesībā šī ripa bija mūsējā: Matīss Kivlenieks neveikli novicināja roku, Arturs Kulda neapzināti ieslidināja pa ripu, un tā lēnām iečāpoja vārtos.

Latvijas izlase, par laimi, to palaida pār galvu un ar katru minūti kāpināja pārsvaru. Vienīgais, ko mūsējiem varēja pārmest – izšķērdētie vārtu gūšanas momenti. Tomēr 12. minūtē Renāram Krastenbergam pēc Kristiāna Rubīna piespēles izdevās rezultātu izlīdzināt, bet 18. minūtē Ronalds Ķēniņs (asistenti Rodrigo Ābols un Kristaps Sotnieks) izvirzīja mūsējos vadībā. Spēle sāka izskatīties cerīgāk, jo vairāk tāpēc, ka pašās trešdaļas beigās norvēģi nopelnīja 2 minūšu noraidījumu, un otro trešdaļu Latvija sāka skaitliskajā vairākumā.

Bet... pirmajā minūtē atkal nostrādāja vikingu veiksme. Mūsu aizsargs pie zilās līnijas pa tukšo novicināja nūju, saminstinājās, un ar to pietika, lai norvēģu uzbrucējs izskrietu aci pret aci ar Kivlenieku un izlīdzinātu rezultātu.

Norvēģi sasparojas, un otrajā trešdaļā turpinās līdzīga cīņa, kuras gaitā pēc grūdiena uz bortu uz ģērbtuvēm aizklibo Miķelis Rēdlihs, tomēr turpmākās divas minūtes spēle aizrit formātā 4 pret 4, jo divas minūtes tiesneši piespriež gan Miķeļa pāridarītājam, gan viņa aizstāvim Mikam Indrašim.

Pēc otrās trešdaļas 2-2, un prātā sāk griezties spēles sākumā vieglprātīgi iztērētie vārtu gūšanas momenti.

Trešās trešdaļas sākums – un norvēģi atkal izvirzās vadībā, šoreiz bez veiksmes palīdzības. Tā pēkšņi izrādās pagriezusi vikingiem muguru – ar veiksmes palīdzību jau Rubīnam izdodas iedabūt ripu pretnieku vārtos, metot no ļoti šaura leņķa un izlīdzinot rezultātu.

Pēc pamatlaika 3-3. Tāds pats rezultāts saglabājas arī pēc piecām papildu minūtēm, lai gan divas no tām norvēģi spēlē mazākumā. Noslēguma metienos Latvijas hokejisti divreiz trāpa pa vārtu stabiņu, un ar to pietiek, lai papildu punktu iegūtu norvēģi.

Citu spēļu rezultāti 28. maijā. A grupa: Zviedrija 4-1 Lielbritānija, Dānija 5-2 Baltkrievija; B grupa: Kazahstāna 2-4 Kanāda.

B grupā pēc 4 spēlēm līdere ir Somija – 10 punkti, 2. un 3. attiecīgi Vācija un ASV ar 9 punktiem, 4. Latvija (pēc 5 spēlēm) – 8, 5. Kazahstāna – 5 spēlēs 7 punkti, 6. Kanāda – 5 spēlēs 6 punkti, 7. Norvēģija – 5 spēlēs 5 punkti, bet pēdējā – Itālija, kurai 4 spēlēs 0. Interesanti, ka Kanāda ceturtdaļfinālā var neiekļūt, pat uzvarot abas pēdējās spēles pamatlaikā.

Nākamā spēle Latvijas izlasei 30. maijā plkst. 20.15 pret Somiju.