• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis VitenbergsPar ko tāds uztraukums? Vitenbergs nomaina tikai blindāžu. Foto: Saeimas kanceleja

Vitenberga «demaršs» parāda, ka partijām nav nekā svarīgāka par portfeļiem

Es tīri cilvēciski saprotu, kāpēc ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs izdomājis pamest jau pasen pēc līķa smakojošo partiju “KPV LV”, kuru kopā satur vairs tikai likumā noteiktais finansējums no valsts budžeta (lasiet: nodokļu maksātāju maciņiem).   

Dzintars Zaļūksnis

Taču atbilstoši demokrātijas kanoniem Vitenbergs nav vienkāršs zellis. Patiesību sakot, viņš vispār nav zellis. Viņš ir iemiesota vara, kura tā vienkārši vis nedrīkst pieņemt personīgus lēmumus. Jo neviens lēmums, ko pieņem ministrs Vitenbergs nav un nevar būt personīgs.

Tas, ka pilsonis J.Vitenbergs ir uzmetis tos vēlētājus, kuri saujiņai puiku un meiteņu ar “KPV LV” zīmogu pierē līdz nākamā gada novembrim ļauj dzīvot zaļi, nav tas bēdīgākais. Bez ekonomiskā Jankas ir arī citi, vēl pirmējāki un smalkāki uzmetēji – i Artuss Kaimiņš, i Aldis Gobzems, i vēl kāda grupiņa vārdā nenosauktu puskoka lēcēju.

Turklāt Vitenbergs vismaz ierakumus nemaina – vienalga, ar porfeli vai bez viņš turpinās cīņu ne gluži pret kovidu, ne gluži pret muļķa sabiedrību, mazākais, blakus blindāžā ar Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK dzelteno karodziņu. Vienkāršajam nodokļu maksātājam no tā ne silts, ne auksts.

Bet pēc vairāk nekā gadu ilguša letarģiska miega partijas pēkšņi ir pamodušās un rāda, ka ministra portfelis ir kumāss, par kuru arī pussnaudas stāvoklī vērts pacīnīties.    

Tāpēc zombijpartijas “KPV LV” valde bargi lēmusi atsaukt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata un par šo lēmumu informējusi arī Ministru prezidentu Krišjāni Arturu Kariņu. Bet K.A.Kariņam ta’ kas! Prātīgs puika būdams, viņš radušos situāciju ir nodēvējis kā savdabīgu, jo nupat – dažas stundas pirms Vitenberga “demarša” – NA un “KPV LV” ir noslēgušas sadarbības memorandu. Savdabīgi jau ir gan!

Kāds tur memorands, ja runa ir par ministra portfeli un visiem administratīvā resursa labumiem, kas tajā salādēti iekšā.

Tavs komentārs par rakstu: