• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Putins un ZeļenskisTas, protams, ir feiks: Putins un Zeļenskis nekad nav bijuši tik tuvu viens otram. Fotokolāža: Kirils Grigoršins/Фонтанка.ру

Zeļenskis nebrauks uz Maskavu tikties ar Putinu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин) ir noraidījis sava Ukrainas kolēģa Volodimira Zeļenska (Володимир Зеленський) ideju tikties “jebkurā punktā Donbasā” un apspriest problēmas abu valstu attiecībās. Tā vietā Putins piedāvāja Zeļenski “jebkurā laikā” uzņemt Maskavā (par to InfoTOP.lv krievu valodā rakstīja šeit).   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Skaidrs, ka nu bija Zeļenska kārta noraidīt Putina – jāatzīst, tāpat ne īpaši korekto – piedāvājumu. Tas arī ir noticis: Ukrainas uz laiku okupēto teritoriju ministrs, vicepremjers Oleksijs Reznikovs (Олексій Резніков) ir paziņojis, ka Zeļenskis nepieņems Putina piedāvātās divpusējās sarunas Maskavā.Reznikovs argumentē ar to, ka Ukrainas prezidents vēlas apspriest “konflikta izbeigšanu Donbasā un Krievijas karaspēka izvešanu no okupētās Krimas pussalas”. Šāda saruna nevarot notikt “agresorvalsts galvaspilsētā”.

Turklāt Reznikovs ir uzsvēris, ka abu prezidentu sarunām jānotiek tā dēvētajā Normandijas formātā, piedaloties arī Francijas un Vācijas līderiem. Bez šaubām, šāds noteikums vēl vairāk apgrūtina sarunu organizēšanu.

InfoTOP.lv ziņoja arī par to (krievu valodā, šeit), ka Ukraina ir piedāvājusi Izraēlas premjerministram Binjamīnam Netanjahu (angl: Benjamin Netanyahu) eventuālajās sarunās uzņemties vidutāja lomu.

Tavs komentārs par rakstu: