• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvenergo vadītāji ar Žģuru labajā pusē.Runā, ka Āris Žīgurs (pirmais no labās) bijis itin spējīgs vadītājs. Redzēs, kā galā tiks Guntars Baļčūns. Publicitātes foto: Latvenergo

Žīgurs vairs nevada «Latvenergo»

30. oktobris izrādījusies pēdējā diena Ārim Žīguram valsts akciju sabiedrības “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja amatā, kurā viņš atradās kopš 2010. gada. VAS “Latvenergo” padome par valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju ir iecēlusi finanšu direktoru Guntaru Baļčūnu. Viņš vadīs uzņēmumu, kamēr konkursā netiks atrasts jauns valdes priekšsēdētājs.      

InfoTOP, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Latvenergo padome 30. oktobrī pieņēma un apstiprināja ne tikai Žīgura iesniegumu par amata atstāšanu, bet arī uzņēmuma valdes locekļa Ulda Barisa iesniegumu, kurš konkursa kārtībā ir iecelts dabasgāzes sadales sistēmas operatora “Conexus Baltic Grid” valdes priekšsēdētāja amatā. Darbu “Latvenergo” valdes locekļa amatā Bariss turpinās līdz 11. novembrim.

Septembrī “Latvenergo” padome sāka pārbaudi par koncerna amatpersonu rīcību un notikumiem 2015. gadā, lai izvērtētu, vai “Latvenergo” nav bijusi nepamatoti labvēlīga attieksme pret “atsevišķiem uzņēmējiem” (konkrēti – Māri Martinsonu), un pārbaudītu iepriekšējos gados koncernā veikto iepirkumu un citu darījumu atbilstību iekšējā un ārējā regulējuma prasībām. “Veiktā pārbaude nav sniegusi papildus faktus, kas prasītu turpmāku krimināltiesisku vērtējumu. Vienlaikus, sabiedriskajā televīzijā un citos medijos iepriekš publiskotā informācija, kā arī pārbaudes laikā iegūtās ziņas ir pietiekams iemesls, lai padome kā uzraugoša institūcija ieņemtu principiālu nostāju gan pret korporatīvās ētikas principu pārkāpumiem koncerna vadībā, gan situācijām, kas raisa aizdomas par šādu normu pārkāpšanu,” pauž uzņēmums.

Lai nu kā, Žīgurs, uz kuru, par spīti tam, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) neko noziedzīgu viņa darbībās nav atradis, joprojām “krīt aizdomu ēna”, uzņēmumu ir pametis. “Latvenergo” padome viņam ir izteikusi pateicību par darbu koncerna vadībā, kā arī atzinīgi novērtējusi spēju uzņemties atbildību.

Tavs komentārs par rakstu: